• ۲۰بازدید
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان:

علوم انسانی ما باید دشمن را بترساند

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور تاکید کرد که ما باید در جامعه به گونه‌ای عمل کنیم تا بتوانیم در مسیر شهدا گام بگذاریم و مسیر آنها را ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محبی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج شیخ احمد فقیهی، گفت: کشور ما طی 35 سال گذشته دشمنی‌های زیادی را به خود دیده است و هر جا که کینه دشمن به نهایت درجه خودش رسید اقدام به ترور و کشتن دانشمندان ما می‌کند.

وی افزود: در سال‌های اخیر ما شهادت بسیاری از دانشمندان هسته‌ای کشورمان را شاهد بودیم و این موضوع نشان می‌دهد که ما در یک نقطه‌ای پیشرفت‌مان به حدی رسیده که دشمن نتوانسته نخبگان ما را تحمل کند و دست به اقدامات تروریستی می‌زند و دانشمندان را از صحنه روزگار حذف می‌کند.

محبی با طرح این سوال که چرا ما امروزه شهدای علوم انسانی نداریم و شهدای علوم انسانی کشورمان معطوف به اوایل انقلاب و دهه 60 است؟ گفت: علت این موضوع این است که علوم انسانی امروزه آن چیزی که در طراز انقلاب اسلامی باشد نیست و تولیدات محتوایی در حقوق و علوم انسانی به گونه ای نیست که افراد پیشرو و انقلابی کار را در دست داشته باشند و کینه دشمن را برانگیزند؛ بنابراین علوم انسانی و حقوق ما امروزه نیازمند این است که دشمن را بترساند.

وی یادآور شد: شهدایی مانند شهید مطهری، بهشتی و بسیاری از افرادی که در حوزه‌ علوم انسانی سخن می‌گفتند دشمن یارای تحمل آن‌ها را نداشت و آن‌ها را از صحنه روزگار حذف کرد. اکنون شهید فقیهی هم یکی از شهدای علوم انسانی است و کسی است که وارد مقاومت شد. اقدام وی ربطی به فناوری نداشت و توانست به اقدامات ارزنده خود به نوعی عمل کند تا تحمل دشمن را طاق کند و دشمن درصدد حذف وی باشد.

انتهای پیام

کد N173029

وبگردی