مسئول سازمان بسیج حقوقدانان:

علوم انسانی ما باید دشمن را بترساند

سیاسی

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور تاکید کرد که ما باید در جامعه به گونه‌ای عمل کنیم تا بتوانیم در مسیر شهدا گام بگذاریم و مسیر آنها را ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محبی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج شیخ احمد فقیهی، گفت: کشور ما طی 35 سال گذشته دشمنی‌های زیادی را به خود دیده است و هر جا که کینه دشمن به نهایت درجه خودش رسید اقدام به ترور و کشتن دانشمندان ما می‌کند.

وی افزود: در سال‌های اخیر ما شهادت بسیاری از دانشمندان هسته‌ای کشورمان را شاهد بودیم و این موضوع نشان می‌دهد که ما در یک نقطه‌ای پیشرفت‌مان به حدی رسیده که دشمن نتوانسته نخبگان ما را تحمل کند و دست به اقدامات تروریستی می‌زند و دانشمندان را از صحنه روزگار حذف می‌کند.

محبی با طرح این سوال که چرا ما امروزه شهدای علوم انسانی نداریم و شهدای علوم انسانی کشورمان معطوف به اوایل انقلاب و دهه 60 است؟ گفت: علت این موضوع این است که علوم انسانی امروزه آن چیزی که در طراز انقلاب اسلامی باشد نیست و تولیدات محتوایی در حقوق و علوم انسانی به گونه ای نیست که افراد پیشرو و انقلابی کار را در دست داشته باشند و کینه دشمن را برانگیزند؛ بنابراین علوم انسانی و حقوق ما امروزه نیازمند این است که دشمن را بترساند.

وی یادآور شد: شهدایی مانند شهید مطهری، بهشتی و بسیاری از افرادی که در حوزه‌ علوم انسانی سخن می‌گفتند دشمن یارای تحمل آن‌ها را نداشت و آن‌ها را از صحنه روزگار حذف کرد. اکنون شهید فقیهی هم یکی از شهدای علوم انسانی است و کسی است که وارد مقاومت شد. اقدام وی ربطی به فناوری نداشت و توانست به اقدامات ارزنده خود به نوعی عمل کند تا تحمل دشمن را طاق کند و دشمن درصدد حذف وی باشد.

انتهای پیام

کد N173029