بازار داغ نظرسنجی ها در آستانه انتخابات ترکیه

نظرسنجی,انتخابات

آنکارا- ایرنا - ˈگورسل تکینˈ معاون حزب جمهوریخواه خلق بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه در مجلس ملی این کشور مدعی شد که اختلاف آرای بین این حزب و حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ تنها 2 درصد است.

به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈ سی.ان.ان.ترکˈ افزود : یک شرکت بین المللی دارو سازی که در ترکیه نیز سرمایه گذاری کرده است یک نظرسنجی در مورد نتایج انتخابات محلی در ترکیه انجام داده که نتایج این نظر سنجی حاکی از آن است درصد آرای حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ 32 درصد و آرای حزب جمهوریخواه خلق 30 درصد است.

تکین بدون اشاره به نام شرکت یاد شده توضیح داد: نتایج نظرسنجی هایی که از سوی موسسات مختلف نظر سنجی در ترکیه انجام و اعلام می شود چندان قابل اعتماد نیست.

منابع حزب حاکم عدالت و توسعه درصد آرای این حزب را به رغم عملیات مبارزه با فساد مالی و ارتشاء در این کشور و انتشار مستمر نوارهای صوتی منتسب به مقام های این حزب در زمینه های فسادمالی را همچنان نزدیک به 50 درصد ذکر می کنند.

انتخابات شهرداری ها در ترکیه 10 فروردین ماه آینده با شرکت نمایندگان احزاب مختلف برگزار می شود.

با توجه به تحولات اخیر در ترکیه نتایج این انتخابات برای حزب حاکم و احزاب مخالف باتوجه در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در تابستان آینده بسیار با اهمیت است.

خاورم**2012** 230 **1010
کد N173028