قشقاوی: ساختمان تحریم ترک برداشته است

سیاسی

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: مذاکرات ژنو در حال پیش رفتن است، ساختمان تحریم قطعا ترک برداشته و با مذاکرات جامع، راه طولانی در پیش داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حسن قشقاوی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان با تشکر از پیگیری نمایندگان کرمان در مجلس اظهار کرد: امروز همکاری‌های استانی در بسیاری از کشورها توسعه می‌یابد و بعد بین‌المللی پیدا می کند و فلسفه تاسیس نمایندگی وزارت امور خارجه در یک استان به معنی بین‌المللی کردن استان و معرفی ظرفیت‌هایش به خارج از آن استان است.

او با بیان این که وظایف نمایندگی به دو بخش کنسولی و غیرکنسولی تقسیم می‌شود، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین کار نمانیدگی در بخش کنسولی، صدور ویزای فرودگاهی است و به غیر از 9 کشور که ویزای فرودگاهی نمی‌دهیم، می‌توانیم به تجار، گردشگران، سرمایه‌گذاران و اساتید دانشگاه 183 کشور دیگر ویزای فرودگاهی بدهیم. کار دیگر نمایندگی وزارت امور خارجه، تایید اسناد سجلدی، تجاری، دانشجویی و هم‌چنین رسیدگی به امور اتباع خارجی است که می‌تواند با همکاری ناجا و سایر حوزه‌ها انجام شود.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به قدمت و ظرفیت‌های استان کرمان اظهار کرد: در قرون گذشته نخستین سرکنسولی انگلیس در کرمان ایجاد شد.

وی پیشنهاد کرد شورای روابط خارجی و بین‌الملل در استان کرمان تشکیل شود و فعالان حوزه‌های گردشگری، اتاق بازرگانی، بین الملل دانشگاه، صنعت و معدن، کشاورزی و کسانی که کار برون مرزی می‌کنند، هر ماه یک بار آمار دقیقی از میزان صادرات و واردات و جذب توریست و کار در حوزه‌های مختلفی که از استان برای جهان و جهان برای استان کرمان انجام شده، ارائه شود.

قشقاوی تصریح کرد: امیدواریم در تابستان همایش کرمانی‌های جهان برای کرمان برگزار و افراد دعوت شوند و 10 میلیارد دلار امکان سرمایه‌گذاری بالقوه در استان فعال شود.

او در ادامه تصریح کرد: مذاکرات ژنو در حال پیش رفتن است، ساختمان تحریم قطعا ترک برداشته و با مذاکرات جامع، راه طولانی در پیش داریم.

قشقاوی با بیان این که نمی‌خواهیم وعده دروغین به مردم بدهیم، گفت: واقعیت این است که مسیر مثبت و رو به سمت گشایش بیش‌تر برای کشور است. الان فصل همدلی و وحدت ملی است و در چارچوب وحدت می‌توانیم از فرصت استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: مطمئن هستم نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان می‌تواند نقش خوبی در استان ایفا کرده و در حال حاضر تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گامی به جلوتر بر می‌داریم و رشد و توسعه ملی هدف ماست.

در این مراسم اکبر اعتمادی که 27 سال دیپلمات بوده و در اتریش و افغانستان و .... فعالیت کرده، به عنوان مسوول نمایندگی وزارت امور خارجه در کرمان منصوب شد.

انتهای پیام

کد N172998