ولایتی: به اشتون هم گفتم آمریکا به تعهدات خود در ژنو پای‌بند نیست

فارس نوشت:

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: جمهوری اسلامی ایران بر آنچه که در توافقنامه ژنو تعهد کرده است پایبند خواهد بود اما از حقوق هسته‌ای خود ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

علی‌اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ظهر امروز (دوشنبه) پس از پایان نوبت صبح ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در هتل استقلال تهران در جمع خبرنگاران در مورد مذاکرات ایران و ۱+۵ اظهار داشت: ایران در چارچوب تعهداتی که در توافقنامه ژنو داده است پای‌بند خواهد بود و هر کاری که ایران تاکنون در رابطه با هسته‌ای انجام داده است در حوزه استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای بوده است.

وی افزود: ایران به مذاکرات پای‌بند است اما همه اعضای ۱+۵ به خصوص کشور آمریکا به تعهدات خود پای‌بند نیستند چراکه تعهداتی که در ژنو داده‌اند را نقض می‌کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به دیدار عصر دیروز (یکشنبه) خود با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اشاره و گفت: در جلسه دیروز به خانم اشتون گفتم که در فاصله کوتاهی پس از اتمام مذاکرات ژنو وزیر خارجه آمریکا مصاحبه‌ای انجام دادند و علیه ایران صحبت و تحریم‌های اضافه‌ای را اعمال کردند که طبق توافقنامه ژنو نباید این امر صورت می‌گرفت که البته با اعتراض کشور روسیه و دیگر کشورها روبه‌رو شد.

ولایتی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر آنچه که در توافقنامه ژنو تعهد کرده است پایبند خواهد بود اما از حقوق هسته‌ای خود ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.

 

45503

کد N172949

خواندنی از سراسر وب