نایب رییس مجلس: در حمایت از صنعت خودرو از هیچ کمکی کوتاهی نمی کنیم

خودرو,مجلس

تهران - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به حمایت از صنعت خودروسازی در کشور اهتمام جدی دارد و در این راه از هیچ کمکی کوتاهی نخواهد کرد.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد روز دوشنبه در مراسم معرفی محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا، صنعت خودروسازی را یکی از صنایع تاثیرگذار در اقتصاد کشور دانست و افزود: اکنون این عزم و اراده در دولت و مجلس وجود دارد که از صنعت خودروسازی کشور حمایت کنند چرا که این صنعت دارای سابقه طولانی در کشور است.

وی با بیان این که ایران یک بازار بزرگ و بکر است، اظهار داشت: همسایگی ایران با 15 کشور بازار جدی برای ما خلق کرده است که باید پاسخگوی آن باشیم ، ضمن اینکه قدرت و ظرفیت این پاسخگویی در کشور وجود دارد.

نایب رییس مجلس سپس تصریح کرد: نگاه کمیسیون صنایع و معادن براین است که استراتژی صنعت را در نگاه کلان و استراتژی صنعت خودرو در نگاه جزیی تدوین کند تا حمایت دولت و مجلس در کنار این نقشه راه نهادینه شود و با تغییر دولت و مجلس این نقشه تغییری پیدا نکند.

ابوترابی همچنین آینده صنعت خودرو را یک آینده فاخر توصیف کرد و گفت: ایجاد و راه اندازی خط تولید محصولات سایپا در عراق، کار بزرگی است که می تواند تولید و عرضه محصولات ایرانی را در کشورهای همسایه تثبیت کند.

وی همچنین با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کرد خودروسازان باید پیشگام حرکت سازنده ملت ایران در اقتصاد مقاومتی باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصادی صادر محور است و اقتصادی می تواند بر این محور شکل گیرد که در عرصه رقابت کنونی با تکیه بر نوآوری و افزایش بهره وری، پیش رود.

ابوترابی سپس با تاکید بر قطع هزینه های کشور از درآمدهای نفتی اظهار داشت: باید درآمدهای نفتی به سوی صندوق توسعه ملی سوق پیدا کند. هم اکنون 30 درصد درآمدهای حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز می شود و در اقتصاد مقاومتی باید 100 درصد درآمدهای حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه ملی واریز و کشور با درآمدهای حاصل از تولید ثروت اداره شود.

اقتصام (3) ** 1574 **1561
کد N172702