رهبر حوثی‌های یمن: تصمیم عربستان برای تروریست خواندن حوثی‌ها منطقی نیست

يمن

رهبر حوثی‌های یمن با بیان اینکه تصمیم ریاض برای "تروریست" خواندن این گروه منطقی نیست از عربستان خواست تا در این تصمیم خود بازنگری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، عبدالملک الحوثی، رهبر حوثی‌های یمن در سخنانی به مناسبت چهلمین روز درگذشت شرف الدین، یکی از اعضای حوثی‌ها که در ژانویه به ضرب گلوله افراد ناشناس در صنعاء ترور شد اظهار کرد: عربستان باید بر این تصمیم خود مبنی بر "تروریست" خواندن حوثی‌ها تجدیدنظر کند.

وی خاطرنشان کرد: عربستان در تصمیم خود بر هیچ منطق و اطلاعات واقع بینانه‌ای اتکا نکرده و ما هیچ کاری نکرده‌ایم که بر امنیت و ثبات عربستان تاثیرگذاشته باشد.

عبدالملک الحوثی عنوان داشت: مردم یمن از سوی طرف‌های خارجی و طرف‌های داخلی هدف قرار گرفته‌اند و آمریکا تلاش می‌کند تا یمن و منابع آن را تحت کنترل خود درآورد.

وی تصریح کرد: دولت یمن مسئول چالش‌های کنونی است چرا که از برخورد با ترورهای مسئولان کشور شانه خالی می‌کند. برخی تلاش‌ می‌کنند مساله ترورها در هاله‌ای از ابهام باقی بماند و ما شاهد هیچ جدیتی از سوی دستگاه‌های امنیتی برای برخورد با مساله ترورها نبوده‌ایم.

الحوثی عنوان داشت: تغییراتی که در ساختار دولت صورت گرفت صوری بود و نمی‌شود روی آن حساب باز کرد و این تغییرات با هدف ساکت کردن مردم صورت گرفت.

رهبر حوثی‌های یمن عنوان داشت: باید ساختار دولت در یمن به نحوی تغییر کند که ضمانتی برای شراکت واقعی صورت بگیرد و عملکرد دولت کنونی اصلاح شود.

عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: آمریکا چشم طمع دوخته است تا یمن و منابع آن را کاملا تحت کنترل بگیرند و آمریکا بیشترین کشوری است که در امور سیاسی یمن دخالت می‌کند.

انتهای پیام

کد N172395