جلالی در تشریح جلسه امروز رهروان با روحانی:

کارگروه‌های مشترکی بین دولت و مجلس تشکیل شود

رییس فراکسیون اصول گرایان رهروان ولایت گفت که در جلسه امروز با رییس جمهور مقرر شد که کارگروه‌های مشترک بین مجلس و دولت تشکیل شود تا بتوانیم در انجام وظایف خود با هماهنگی بیشتری کار کنیم.

کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح نشست امروز اعضای فراکسیون اصول گرایان رهروان ولایت با رییس جمهور گفت: در این جلسه تعدادی از اعضای فراکسیون مطالبی در مورد اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی‌،امنیت،‌فرهنگ و نوع تعامل دولت و مجلس مطرح کردند.

به گفته وی اعضای فراکسیون در این جلسه برخی نقطه نظرات،‌پیشنهادات و نقدهای دلسوزانه خود را در حضور رییس جمهور مطرح کردند و رییس جمهور نیز بعد از شنیدن این سخنان صحبت‌هایی خوبی را عنوان نمودند.

رییس فراکسیون اصول گرایان رهروان ولایت به صحبت‌های روحانی در این جلسه اشاره و اظهار کرد: آقای روحانی در این دیدار تاکید کردند احترام ویژه‌ای برای مجلس قائل هستند و قانون‌گرایی و درست عمل کردن را مشی خود قرار داده است.

جلالی ادامه داد:آقای روحانی در این جلسه تاکید کردند که تعامل مجلس شورای اسلامی و دولت قطعا می‌تواند به نفع کشور باشد و به همین دلیل مقرر شد کارگروه‌های مشترکی تشکیل شود تا بتوانیم در انجام وظایف خود با هماهنگی بیشتری کار کنیم.

وی در توضیح هدف این کارگروه‌های مشترک گفت: این کارگروه‌ها برای تعامل بین دولت و مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود که حوزه کاری این کارگروه‌ها در مواردی است که نیاز است مجلس و دولت کارهای مشترکی با هم انجام داده و همکاری بیشتری داشته باشد.

رییس فراکسیون اصول گرایان رهروان ولایت در ادامه به صحبت‌هایش در این نشست مشترک اشاره و اظهار کرد: بنده در این جلسه در سخنانی ضمن تاکید بر موضوع اعتدال، به این موضوع اشاره کردم که نباید دولت اجازه دهد که کسی حاشیه‌پردازی و حاشیه‌سازی کند. از طرفی همانطور که تندرویی راست‌گرایانه بد است، تندرویی چپ‌گرایانه نیز بد است و باید مسیر اعتدال به سمتی رود که بر روی رفع مشکلات مردم و نارسایی‌ها در عرصه اقتصادی متمرکز شویم.

جلالی افزود: در این جلسه تاکید شد که تعامل دولت و مجلس یک ضرورت است، تعاملی که در مجموع می‌تواند به نفع مردم و جامعه باشد. چون رفتن به سوی مسائل فرعی و بازماندن از سوی مسائل اصلی می‌تواند امور را به سمت انحراف بکشاند. از طرف دیگر حاشیه‌سازی‌ها می‌تواند فرصت را از دولت و مجلس شورای اسلامی بگیرد.

وی اضافه کرد: این دولت از این شانس برخوردار است که از برداشت مشترکی که بین مجلس و دولت در مورد مسائل کشور وجود دارد استفاده کند طبیعی است که باید از این فرصت استفاده شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان مسوولانی که بیشترین تعاملی را با مردم دارند باید همواره پاسخگوی مردم باشند از طرف دیگر در حوزه اقتصاد دارای نارسایی‌های زیادی هستیم و پروژه‌ها به خوبی پیش نمی‌رود پس این موارد حکایت از آن دارد که دولت باید تعامل بیشتری با مجلس داشته باشد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانند پاسخگوی مردم باشند.

جلالی تاکید کرد: باید بیشتر حواسمان را به مقوله حکمرانی خوب جلب کنیم و از این نکته غافل نشویم که حاشیه‌سازی‌های راست‌روانه و چپ‌روانه برای طی کردن مسیر اعتدال می‌تواند بسیار مضر باشد.

انتهای پیام

کد N172384