عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

حضور اشتون در ایران در بهبود روند مذاکرات موثر است

امنیت ملی

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور «کاترین اشتون» در ایران در بهبود روند مذاکرات موثر است و به سود دو طرف خواهد بود.

نوذر شفیعی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به این که حضور خانم اشتون در ایران محصول یک روند است، اظهار داشت: قبل از سفر خانم اشتون حداقل پنج وزیر خارجه از جمله وزرای خارجه ایتالیا، بلژیک، لهستان، سوئد و اسپانیا به ایران سفر کرده اند و در آینده نزدیک وزیر خارجه یونان نیز به ایران سفر خواهد کرد.

وی افزود: همچنین روسای پارلمان های کشورهای مختلف نیز به ایران سفرهایی را داشته اند که این روند های دیپلماتیک در پرتو حل مساله هسته ای ایران اتفاق می افتد.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران و 1+5 باید در روند مذاکرات دقت کنند زیرا ما مقاطعی از روابط ایران و اروپا را داشتیم که زمانی که روابط به خوبی پیش می رفت، ناگهان یک حادثه به اختلال در روابط منجر می شد و همه چیز به نقطه صفر باز می گشت.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است هم در ایران و هم در اروپا نیروهایی باشند که تمایلی به توسعه این مناسبات نداشته باشند، اما توسعه این مناسبات به سود دو طرف خواهد بود.

وی تاکید کرد: ایران به اندازه کافی قدرت و مقاومت خود را نشان داده است و هم اکنون نیز باید از طریق مذاکره درصدد استفاده از فرصت ها باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اروپا هم به اندازه کافی شرایط دوری از ایران را تجربه کرده، دوری 35 ساله ایران از اروپا زیان های زیادی به آنان زده است و مجموعه برآیند این عوامل باعث شده دو طرف از فرصت حضور خانم اشتون در ایران استفاده کنند.

سیام**9121 ** 1418
کد N172282