فرمانده کل ارتش تاکید کرد:

لزوم توجه بیشتر به بومی‌سازی تجهیزات دفاعی

سیاست داخلی,فرمانده کل ارتش

حفظ نیروهای نخبه موجود در ارتش بویژه دانشگاه شهید ستاری، یکی از وظایف اصلی فرماندهان ارتش بوده و بکارگیری دانش اساتید و انتقال تجارب آنان به نسل جوان و آینده‌ساز نیز از نیازهای اساسی نیروهای مسلح است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های ارتش باید با تکیه بر ایمان و خلاقیت در راستای منویات فرماندهی معظم کل قوا به بومی‌سازی تجهیزات بپردازند.

به گزارش ایلنا، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی، پژوهشی و کاربردی دانشگاه شهید ستاری، با ابراز خرسندی از توانایی‌های دانشجویان دانشگاه شهید ستاری، افزود: سعی و تلاش اساتید و دانشجویان دانشگاه هوایی همچون گذشته باید مبتنی بر ایمان، تفکر، بروز خلاقیت و بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز در خدمت این نظام و در راستای منویات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا (مدظله‌العالی) باشد.

وی همچنین اظهار کرد: حفظ نیروهای نخبه موجود در ارتش بویژه دانشگاه شهید ستاری، یکی از وظایف اصلی فرماندهان ارتش بوده و بکارگیری دانش اساتید و انتقال تجارب آنان به نسل جوان و آینده‌ساز نیز از نیازهای اساسی نیروهای مسلح است.

صالحی همچنین از فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری خواست ضمن پیگیری ثبت اختراعات و ایده‌های مطرح شده در این نمایشگاه در ایجاد رابطه‌ای سازنده و تأثیرگذار میان دانشگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و صنعتی - دفاعی کشور تلاش کنند.

بر اساس این گزارش،در نمایشگاه توانمندی‌های دانشگاه هوایی شهید ستاری، ابداعات، اختراعات، طرح‌ها و تجهیزات بومی‌سازی‌شده که برای نخستین‌بار در سطح کشور توسط اساتید و دانشجویان دانشکده‌های پرواز، هوا و فضا، علوم پایه و مهندسی تکنولوژی فرماندهی و کنترل هوایی صورت گرفته است به نمایش درآمد.

در جریان این بازدید، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان محسن دره‌باغی معاون آماد و پشتیبانی ارتش و امیر سرتیپ خلبان محمد بخشنده فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری، فرمانده کل ارتش را همراهی می‌کردند.

کد N172046