تاکید فرمانده کل ارتش بر لزوم توجه بیشتر به بومی‌سازی تجهیزات دفاعی

صنعت دفاعي,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي هوايي ارتش,فرمانده كل ارتش,سرلشكر صالحي

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های ارتش باید با تکیه بر ایمان و خلاقیت در راستای منویات فرماندهی معظم کل قوا به بومی‌سازی تجهیزات بپردازند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های ارتش باید با تکیه بر ایمان و خلاقیت در راستای منویات فرماندهی معظم کل قوا به بومی‌سازی تجهیزات بپردازند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی، پژوهشی و کاربردی دانشگاه شهید ستاری، با ابراز خرسندی از توانایی‌های دانشجویان دانشگاه شهید ستاری، افزود: سعی و تلاش اساتید و دانشجویان دانشگاه هوایی همچون گذشته باید مبتنی بر ایمان، تفکر، بروز خلاقیت و بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز در خدمت این نظام و در راستای منویات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا (مدظله‌العالی) باشد.

وی همچنین اظهار کرد: حفظ نیروهای نخبه موجود در ارتش بویژه دانشگاه شهید ستاری، یکی از وظایف اصلی فرماندهان ارتش بوده و بکارگیری دانش اساتید و انتقال تجارب آنان به نسل جوان و آینده‌ساز نیز از نیازهای اساسی نیروهای مسلح است.

صالحی همچنین از فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری خواست ضمن پیگیری ثبت اختراعات و ایده‌های مطرح شده در این نمایشگاه در ایجاد رابطه‌ای سازنده و تأثیرگذار میان دانشگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و صنعتی - دفاعی کشور تلاش کنند.

بر اساس این گزارش، در نمایشگاه توانمندی‌های دانشگاه هوایی شهید ستاری، ابداعات، اختراعات، طرح‌ها و تجهیزات بومی‌سازی‌شده که برای نخستین‌بار در سطح کشور توسط اساتید و دانشجویان دانشکده‌های پرواز، هوا و فضا، علوم پایه و مهندسی تکنولوژی فرماندهی و کنترل هوایی صورت گرفته است به نمایش درآمد.

در جریان این بازدید، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان محسن دره‌باغی معاون آماد و پشتیبانی ارتش و امیر سرتیپ خلبان محمد بخشنده فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری، فرمانده کل ارتش را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام

کد N171974