دیک چنی، اوباما را فردی ضعیف خواند

ایسنا نوشت:

معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با اعلام اینکه جای هیچ سوالی نیست که رئیس‌جمهوری روسیه معتقد است همتای آمریکایی‌اش ضعیف است، گفت: ایالات متحده آمریکا نباید عملیات نظامی خود را در واکنش به مداخله نظامی مسکو در اوکراین لغو کند و نادیده بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری ای‌. بی‌.سی نیوز، "دیک چنی"، معاون جورج بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با این شبکه امریکایی گفت: زمانی که با این بحران مواجه می‌شویم من نگران هستم اولین گزینه نادیده گرفتن گزینه نظامی باشد. گزینه نظامی به معنای مستقر کردن نیرو در شبه جزیره کریمه نیست.

وی افزود: به جای آنکه نیرو در این منطقه مستقر کنیم، نیروها و ارتش اوکراین را آموزش بدهیم.

دیک چنی همچنین آنچه را که تاکید باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در عدم مداخله نظامی و ابهام و تردید دولت واشنگتن درباره مساله سوریه خواند، مورد انتقاد قرار داد چرا که به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اجازه داد تا موضعی سرسختانه درباره منطقه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: جای هیچ سوالی نیست که پوتین معتقد است اوباما ضعیف است. ما تصویری از ضعف نه فقط برای روسیه بلکه برای تمام جهان ایجاد کرده‌ایم. اوضاع سوریه دیگر قدیمی شده است. قرار بود کاری انجام دهیم و در لحظه آخر برای امضای توافق نامه، اوباما عقب کشید.

5252

کد N171561