ساکی: تنش آمریکا و روسیه بر سر اوکراین تاثیری بر مذاکرات هسته ای ایران ندارد

ایران در جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که تنش های ایجاد شده میان ایالات متحده و روسیه بر سر اوکراین و اقدامات تنبیهی واشنگتن علیه مسکو، تاثیری در همکاری دو کشور در خصوص موضوع هسته ای ایران نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، "جن ساکی" در اظهاراتی با اعلام این موضوع گفت: اقدامات تنبیهی آمریکا علیه روسیه به موجب سیاست های مسکو در قبال اوکراین، تاثیری بر اتحاد دو کشور در مذاکرات هسته ای ایران نخواهد داشت.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، واشنگتن نگرانی خاصی در این مورد که موضوع اوکراین و ایران به هم آمیخته شوند ندارد.

ساکی در ادامه افزود: اختلاف نظرهایی میان آمریکا و روسیه وجود دارد و ما در همه موارد با یکدیگر توافق نداریم اما روسیه نیز در خصوص ایران و مذاکرات هسته ای با این کشور دیدگاه مشترکی را داشته و در مورد نگرانی های خود از دستیابی ایران به سلاح هسته ای سخن می گوید. من به شما اطمینان می دهم که روسیه به عنوان یک عضو مهم در مذاکرات با ایران حضور خواهد داشت.

روزنامه جروزالیم پست، در ادامه به نقش تاثیر گذار روسیه در رسیدن به توافق هسته ای با ایران اشاره کرده و می نویسد: در زمان تصویب قطعنامه های شورای امنیت علیه برنامه هسته ای ایران نیز، روسیه و چین از این قطعنامه ها حمایت می کردند.