عباس: از حقوق ملت فلسطین کوتاه نمی‌آیم/ زمان مذاکرات صلح تمدید نمی‌شود

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن اعلام مخالفت خود با به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان "کشور یهود" تاکید کرد: من همچنان به آرمان‌های ملت فلسطین پایبندم و ذره‌ای از حقوق فلسطینی‌ها کوتاه نخواهم آمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگویی مطبوعاتی تاکید کرد: ما هرگز از آرمان‌ها و حقوق ملت فلسطین کوتاه نخواهیم آمد و مثل یاسر عرفات، (رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین) حاضرم در راه تحقق اهداف ملت فلسطین جان خود را فدا کنم.

وی ضمن اعلام دوباره مخالفت خود با به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان "کشور یهود" گفت: این خواسته تنها از حدود دو سال پیش مطرح شده و هدف آن مانع تراشی در مسیر مذاکرات صلح خاورمیانه و رسیدن به صلحی عادلانه است.

عباس در ادامه افزود: چرا حالا از ما می‌خواهند اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت بشناسیم و زمانی که اسرائیل با مصر و اردن توافق نامه صلح امضا کرده چرا این درخواست را از این دو کشور ندارد؟

عباس ادامه داد: ما هیچ نظر و دیدگاهی در خصوص طرح "توافق چارچوبی" کری نداریم. این توافقنامه را به ما نشان بدهند. ما با چیزی که ندیده‌ایم مخالفت نمی‌کنیم. توافق نامه را به من بدهند تا نظرمان را بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: من به مسئولان آمریکایی گفتم که آرمان‌های ما همان تعیین قدس شرقی به پایتختی کشور آتی فلسطین است.

عباس ادامه داد: ما هشت ماه پیش مذاکرات را آغاز کردیم و می‌دانیم که دنبال چه اهدافی در این مذاکرات هستیم. اگرچه مذاکرات مهم است اما مهمتر از آن نتایجی است که به دست می‌آید.

عباس تاکید کرد: مدت مذاکرات در 29 آوریل 2014 به پایان می‌رسد و هرگز تمدید نخواهد شد. ما گزینه‌های دیگری برای تحقق خواسته‌های مشروع خود در پیش رو داریم و هرگونه توافق صلح با اسرائیل به همه پرسی گذاشته شده و تمامی فلسطینی‌های جهان را در بر خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N171433