جعفری در گفت و گو با ایسنا:

کمیسیون‌های آموزش و فرهنگی مجلس می‌توانند در مقوله‌های فرهنگی ورود کنند

سیاسی

یک نماینده‌ی اصولگرای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به محورهای فرهنگی در شرایط امروز کشور اظهارکرد: در موضوعات قانونگذاری مربوط به مباحث فرهنگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس از جمله آموزش و فرهنگی نیز می‌توانند به این مساله بپردازند.

یک نماینده‌ی اصولگرای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به محورهای فرهنگی در شرایط امروز کشور اظهارکرد: در موضوعات قانونگذاری مربوط به مباحث فرهنگی کمیسیون‌های تخصصی مجلس از جمله آموزش و فرهنگی نیز می‌توانند به این مساله بپردازند.

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که قرآن و سنت نبوی هم در محور مسائل فرهنگی تاکید دارد گفت: جامعه‌ای زمانی می‌تواند بر اساس آموزه‌های دینی محور قرار گیرد که حتما مبانی فرهنگی را مراعات کند.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که سراسر حرکت ما و انقلاب بر همین مبنا بوده و در واقع انقلاب فرهنگی بوده است، اظهار کرد:‌ بیش از 80 تا 90 درصد شعارهایی که مردم در آن برهه زمانی مطرح می‌کردند مبتنی بر ارزش‌ها و باورهای فرهنگی آنها بوده است.

نماینده‌ی مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مردم مسائل اقتصادی، علمی و تکنولوژی را در قالب فرهنگ هماهنگ می‌کنند افزود: امروز وقتی به بطن جامعه مراجعه می‌کنیم حقیقت این است که نگرانی فرهنگی، نگرانی درستی است و جامعه‌ای اگر خودشناسی، دوست شناسی، دشمن شناسی را از دست دهند قطعا آسیب می‌بینند.

جعفری با بیان این که مساله فرهنگ مساله حساس است گفت: فرهنگ دارای دو مقوله زیر بنایی و روبنایی می‌باشد و در هر دو مورد باید تلاش کنیم که تقویت شود که نمونه‌ی آن توجه به شعائر دینی، مساجد ، کانونهای بسیج و ... است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه اظهار کرد: باید در تقویت ارزش‌های اصیل به ویژه در مسائل فرهنگی موضوع جوان باوری را به عنوان مصداق بارزی مورد تاکید قرار دهیم . زیرا شاهد هستیم که جوانانی که شور ونشاط انقلاب را ندیده‌اند اکنون در مناسبت‌های مختلف در میدان حضور دارند.

جعفری با بیان این که وظیفه داریم جبهه فرهنگی مومن را تقویت کنیم گفت: امروز اگر می‌خواهیم خودمان باشیم باید به استقلال فرهنگیمان هم فکر کنیم. به عنوان نمونه امروزه علوم انسانی ما معمولا مباحث ترجمه شده از علوم قلبی است و این جز دغدغه‌های ما می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: در این زمینه باید مسئولین رسمی کشور، ارشاد، سازمان تبلیغات و آموزش عالی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه هم به این موضوع اهتمام جدی بورزند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در پایان یاد آور شد:درخصوص مباحث مجلس و قانون‌گذاری هم دو کمیسیون فرهنگی و آموزش و تحقیقات مجلس می‌توانند به این مساله به طور جدی بپردازند.

انتهای پیام

کد N171306