نخست وزیر ترکیه : گولن رهبر خارج نشین جماعت نور در روند صلح با پ.ک.ک اخلال می کند

اردوغان

آنکارا - ایرنا - ˈ رجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر ترکیه ˈفتح الله گولن ˈ رهبر خارج نشین جماعت نور را به اخلال در روند صلح با ˈ پ.ک.کˈ و پایان تروریسم در این کشور متهم کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، اردوغان امروز در جمع هواداران حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ در شهرˈ شانلی عرفا ˈبا اشاره به تلاش یک ساله دولت آنکارا برای حل مسائل اقلیت ها و پایان تروریسم در این کشور گفت : گولن که در پنسیلوانیا آمریکا اقامت دارد در پی اخلال در روند صلح و پایان تروریسم در این کشور است.

نخست وزیر ترکیه افزود : جماعت گولن با همکاری احزاب مخالف دولت ترکیه تلاش های دولت آنکارا در مبارزه با تروریسم هدف قرار داده است.

اردوغان در پی عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان استانبول در 26 آذر ماه که منجر به دستگیری شماری از منتسبان به دولت ترکیه شد ، جماعت گولن را مسوول این عملیات و ناآرامی های اخیر در این کشور عنوان کرد.

اردوغان ، جماعت گولن را بار دیگر به سازماندهی یک دولت موازی در ترکیه متهم کرد و اظهار کرد : جماعت گولن با تشکیل یک سازمان غیر قانونی متشکل از نیروهای پلیس و قوه قضاییه در پی سرنگونی دولت آنکارا بود.

دولت آنکارا از سال گذشته مذاکرات صلح را با ˈ عبدالله اوج آلان ˈ رهبر زندانی ˈ پ.ک.کˈ برای حل مساله کرد در این کشور آغاز کرده است.

با گذشت بیش از یک سال از آغاز این مذاکرات دو طرف یکدیگر را به اخلال در روند صلح متهم می کنند.

خاورم ** 230 ** 1917
کد N171081