آمریکا: همه پرسی کریمه را به رسمیت نخواهیم شناخت

آمریکا,بحران92

تهران-ایرنا- معاون مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که اگر ساکنان منطقه کریمه به الحاق این منطقه به روسیه در همه پرسی هفته آینده رای دهند، واشنگتن این الحاق را به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیشتر گزارش شده بود که مقامات منطقه کریمه خواستار برگزاری همه پرسی در این منطقه در تاریخ 16 مارس شده اند.

ˈتونی بلینکنˈ معاون مشاور امنیت ملی باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در یکی از برنامه های شبکه سی ان ان گفت که نتیجه برگزاری این همه پرسی در کریمه این خواهد بود که روسیه تحت فشار فزاینده بین المللی قرار خواهد گرفت.

این مقام ارشد آمریکا یادآورشد: نخست اینکه اگر طرح القاح کریمه به روسیه مطرح باشد نه تنها ما بلکه بیشتر جهان آن را به رسمیت نخواهند شناخت. دوم اینکه فشارهایی که ما با هماهنگی شرکای و متحدانمان علیه روسیه اعمال کرده ایم، افزایش می یابد. رییس جمهوری آمریکا آشکارا در مورد اعمال تحریم ها سخن به میان آورده است. این نخستین گام است. ما فرآیند جدی و سختگیرانه ای منعطفی را برای افزایش فشارها در دستور کار قرار داده ایم.

رییس جمهوری آمریکا پیشتراعلام کرده بود که همه پرسی در مورد شبه جزیره کریمه قوانین بین المللی و قانون اساسی اوکراین را نقض می کند

مترجمام**9234**1010
کد N170971