زنگ ورزش در زندان‌های قزوین به صدا درآمد

مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: با آغاز بکار شورای ورزشی زندان‌های استان، زنگ ورزش در این مراکز به صدا درآمد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، حمیدرضا فراست‌طلب با اعلام این خبرافزود: توسعه تربیت بدنی و ورزش زمینه‌ساز تربیت نیروی انسانی سالم است و بدین منظور و با شروع بکار شوراهای ورزشی در زندان‌ها گسترش ورزش و تربیت بدنی در سه سطح مددجویان، سربازان و کارکنان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: تربیت بدنی یکی از مهمترین ابزارهای تربیتی و اصلاحی در زندان‌هاست و چنانچه به نحو مطلوب از آن استفاده شود اثرات مثبت و سازنده بسیار زیادی را در برخواهد داشت.

وی برنامه‌ریزی برای اجرای تقویم ورزشی سالیانه، توسعه فعالیت‌های ورزشی استانی و کشوری کارکنان، سربازان و مددجویان، برنامه‌ریزی جهت توسعه، ساخت و تجهیز اماکن ورزشی زندان‌ها و توسعه طرح‌های مناسب در جهت تقویت ورزش و تربیت بدنی درزندان‌ها را از جمله وظایف شورای ورزشی در زندان‌ها برشمرد.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین افزود: ایجاد محیطی شاداب و مفرح زمینه ساز تن سالم و با طراوت است و محیط زندان نیازمند برگزاری برنامه های مستمر و مسابقات ورزشی برای تغییر روحیه ورفتار مددجویان است.

وی اجرای مراسم ورزش صبحگاهی را در ایجاد روحیه نشاط مددجویان ضروری دانست و اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 95درصد مددجویان در برنامه ورزش صبحگاهی حضور داشته و به‌مدت نیم ساعت با حضور مربیان ورزشی به تمرین می‌پردازند.

وی از مسوولین زندان‌های استان خواست ضمن توسعه ورزش بخصوص ورزش های همگانی در زندان‌ها، نیازهای ورزشی مددجویان را احصاء کرده تا نسبت به برنامه ریزی ورفع موانع و چالش‌های موجود اقدامات لازم صورت پذیرد.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: هم اکنون 12 رشته ورزشی ازجمله کشتی باستانی، والیبال، فوتسال، فوتبال، شطرنج، دارت، تنیس روی میز، بدنسازی، آمادگی جسمانی و ورزش‌های بومی و محلی در زندان‌های قزوین دایر و مددجویان را جذب فعالیت‌های ورزشی کرده است.

وی از برگزاری جشنواره ورزشی درآینده نزدیک خبرداد و افزود: جشنواره ورزشی استانی در بین مددجویان، سربازان و کارکنان توسط اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N170925