رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان:

پارلمان آلمان در مسیر کاهش تحریم ها علیه ایران حرکت می کند

آلمان

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان با بیان اینکه پارلمان آلمان در مسیر کاهش تحریم ها علیه ایران حرکت می کند، اظهار داشت: شرکت های آلمانی بی صبرانه درصدد استفاده از فرصت ها برای حضور در بازار وسیع ایران هستند.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، آقای «نوربرت رونگن» که به تهران سفر کرده است، در دیدار نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری و سیاست تنش زدایی جمهوری اسلامی ایران را فرصتی جدید برای توسعه مراودات ایران و اروپا دانست.

وی افزود: در فضای جدید باید با حل و فصل هرچه سریعتر مساله هسته ای ایران به سمت ارتقاء سطح مناسبات سیاسی و اقتصادی دو جانبه حرکت کرد.

این مقام پارلمان آلمان بر آمادگی فعالان اقتصادی آلمان برای حضور در بخش های اقتصادی و صنعتی ایران تاکید و خاطر نشان کرد: کاهش تحریم ها می تواند بستر حضور صاحبان صنایع و شرکت های آلمانی در ایران را فراهم کند.

منصور حقیقت پور نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت ارتباطات دو جانبه در عرصه های مختلف، گفت: از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای مستقل دنیا در چارچوب احترام به منافع متقابل است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر رویکردی مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی با آلمان استقبال می کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تبلیغات رسانه های غربی درباره برنامه هسته ایران را غیرواقعی و مغرضانه خواند و تصریح کرد: متاسفانه لابی صهیونیسم و صاحبان قدرت در حوزه رسانه افکار عمومی ملت های اروپایی را بر پایه ایران هراسی ایجاد کرده اند، اما سیاست تنش زدایی جمهوری اسلامی ایران آن را بی اثر کرده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در ادامه تقویت تعاملات دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و آلمان را برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه مهم خواند و افزود: گفت و گو و رایزنی های مستمر میان مسوولان عالیرتبه دو کشور به تحکیم و تقویت همکاری های اقتصادی و صنعتی دو جانبه و تثبیت صلح در منطقه کمک فراوانی خواهد کرد.

حقیقت پور بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح آمیز هسته ای از جمله غنی سازی در چارچوب مقررات بین المللی تاکید کرد.

سیام**2025**1535
کد N170593