گروه چهارم اسیران فلسطینی 29 مارس آزاد می‌شوند

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، مرحله چهارم اسیران فلسطینی در تاریخ 29 مارس جاری میلادی (نهم فروردین 93) آزاد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین و عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) گفت: مذاکرات با طرف آمریکایی پیرامون تمامی مسائل ادامه دارد اما واشنگتن تاکنون تعهد مکتوبی ارائه نداده است.

این مقام فلسطینی این مساله را تکذیب کرد که طرف آمریکایی این پیشنهاد را داده باشد که منطقه بیت حنینا، واقع در شمال قدس به جای قدس شرقی، پایتخت کشور فلسطین باشد.

وی تاکید کرد: نه آمریکا و نه اسرائیل این پیشنهاد را مطرح نکرده‌اند که بیت حنینا پایتخت کشور فلسطین باشد و آنچه که پیرامون این مساله مطرح شده است، به هیچ وجه درست نیست.

عریقات افزود: طرف آمریکایی تاکید کرده است که 30 اسیر فلسطینی در 29 مارس جاری آزاد می‌شوند تا چهارمین و آخرین دور آزادسازی اسیران فلسطینی اجرایی شود.

وی تصریح کرد: آزادسازی اسیران گامی جدا از مذاکرات است چرا که بهای آزادسازی اسیران این بود که مسئولان فلسطینی ظرف 9 ماه برای عضویت به نهادهای وابسته به سازمان ملل نروند و طرف آمریکایی نیز خود بر این امر تاکید کرد. به همین دلیل این توافق ایجاب می‌کند که 30 اسیر فلسطینی در 29 ماه مارس سال جاری میلادی آزاد شوند.

انتهای پیام

کد N170582