حقیقت‌پور:سیاست تنش‌زدایی ایران، جوسازی لابی صهیونیسم علیه کشورمان را بی‌اثر کرده است

سیاسی

نوربرت روتگن رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمانی آلمان عصر روز گذشته(شنبه) با منصور حقیقت‌پور نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حقیقت‌پور در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت ارتباطات فیمابین در عرصه‌های مختلف گفت: از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای مستقل دنیا در چارچوب احترام به منافع متقابل است.

وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی از هر رویکردی مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی با آلمان استقبال می‌کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش تبلیغات رسانه‌های غربی درباره برنامه‌های هسته‌ای ایران غیرواقعی و مغرضانه خواند و تصریح کرد: متاسفانه لابی صهیونیسم و صاحبان قدرت در حوزه رسانه افکار عمومی ملت‌های اروپایی را بر پایه ایران‌هراسی ایجاد کرده‌اند اما سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران آن را بی‌اثر کرده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در ادامه تقویت تعاملات دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و آلمان را برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه مهم خواند و افزود: گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر میان مسوولان عالیرتبه دو کشور به تحکیم و تقویت همکاری‌های اقتصادی و صنعتی فیمابین و تثبیت صلح در منطقه کمک فراوانی خواهد کرد.

حقیقت‌پور در پایان بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی در چارچوب مقررات بین‌المللی تاکید کرد.

در ادامه این دیدار نوربرت روتگن رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان انتخابات ریاست جمهوری و سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران را فرصتی جدید برای توسعه مراوادات میان ایران و اروپا دانست و گفت: در فضای جدید باید با حل و فصل هرچه سریع‌تر مساله هسته‌ای ایران به سمت ارتقای سطح مناسبات سیاسی و اقتصادی فیمابین حرکت کرد.

روتگن بر آمادگی فعالان اقتصادی آلمان برای حضور در بخش‌های اقتصادی و صنعتی ایران تاکید کرد و خاطرنشان کرد: کاهش تحریم‌ها می‌تواند بستر حضور صاحبان صنایع و شرکت‌های آلمانی در ایران را فراهم نماید و پارلمان آلمان در راستای کاهش تحریم‌ها علیه ایران حرکت می‌نماید.

وی در پایان تصریح کرد: شرکت‌های آلمانی بی‌صبرانه درصدد استفاده از فرصت‌ها برای حضور در بازار وسیع ایران می‌باشند.

انتهای پیام

کد N170580