درخواست رسمی دولت ایران از عراق برای تحویل منافقین

ایران و عراق, گروهک منافقین, مصطفی پورمحمدی, عراق

تحویل منافقان جنایتکار به ایران نیازی به درخواست ندارد اما اگر وزیر دادگستری عراق اینگونه پیشنهاد کرد ما مجددا به طور رسمی درخواست می کنیم تا آنها را به دادگاه های ما تحویل دهند.

ایرنا نوشت:
وزیر دادگستری گفت: تحویل منافقان جنایتکار به ایران نیازی به درخواست ندارد اما اگر وزیر دادگستری عراق اینگونه پیشنهاد کرد ما مجددا به طور رسمی درخواست می کنیم تا آنها را به دادگاه های ما تحویل دهند.


مصطفی پورمحمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی براعلام نظر وزیر دادگستری عراق درخصوص تحویل منافقان به ایران در صورت درخواست وزیر دادگستری ایران، این مطلب را بیان کرد.


پورمحمدی گفت: این افراد جنایتکار و مجرمند و باید به دادگاه های ما تحویل داده شوند تا به تخلفات آن ها رسیدگی کنیم که این امر نیاز به درخواست خاص ما ندارد ولی اگر چنین چیزی مطرح باشد این درخواست را تجدید خواهیم کرد.


وزیر دادگستری گفت: منافقین به مردم ایران خیانت کردند، حقوق آنها را زیر پا گذاشتند و هزاران نفر از شهروندان مان را ترور کردند.


پورمحمدی ادامه داد: اینها به اموال عمومی ایرانیان نیز آسیب زدند و به دشمنان ما کمک کردند؛ از این رو به جرایم آنها باید به طور ویژه رسیدگی شود. به خاطر احقاق حقوق ملت ایران و اجرای عدالت این منافقان باید به مجازات خود برسند.     
23231


 

کد N170536