از خدمات جدید فرهنگسرای قرآن در سامانه 144 رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی از خدمات جدید تلفن گویای ندای قرآن 144، به همت فرهنگسرای قرآن برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، این مراسم روز سه‌شنبه 20 اسفند از ساعت 16 با حضور حجت‌الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، قاریان برگزیده و مدیران و مسئولان فرهنگی کشور برگزار خواهد شد.

سامانه تلفن گویای ندای قرآن در سال 80 با هدف ترویج فرهنگ و معارف قرآنی راه اندازی شد. با توجه به رشد استفاده از فضاهای مخابراتی در کشور، این سامانه دسترسی به تلاوت‌های مختلف آیات قرآنی را تسهیل کرد.

اضافه شدن گزینه‌های جدید شامل ترتیل استاد خلیل الحصری و استاد امام جمعه از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه این سامانه است. در این سامانه در بخش ترتیل و ترجمه نیز امکان بهره گیری از ترجمه قرآن استاد انصاریان فراهم شده است. این بخش همچنین ترتیل استاد شهریار پرهیزکار و استاد منشاوی به همراه ترجمه مرحوم عبدالمحمد آیتی را شامل می‌شود.

افزودن فرازهایی از تلاوت‌های ماندگار 18 قاری بزرگ جهان اسلام از مهمترین بخش‌های جدید این سامانه است. علاوه بر این، بخش قصص قرآنی از بخش‌های مهم خدمات جدید این سامانه به شمار می‌رود که داستان حضرت ابراهیم(ع)، حضرت نوح(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت یوسف(ع) و داستان اصحاب فیل به آن افزوده شده است.

انتهای پیام

کد N170320