بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در محکوم کردن کشتار مردم مسلمانان آفریقا

آفريقا,بسيج دانشجويي,اسلام

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با محکوم کردن کشتار مردم بیگناه و محروم آفریقای مرکزی به همه نهادهای انسانی مسئول و همچنین دولت‌ها برای جلوگیری از این نسل‌کشی و فاجعه انسانی هشدار داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این بیانیه به این شرح است:

«متاسفانه این روزها شاهد اتفاقات بسیار ناگواری در کشور آفریقای مرکزی هستیم؛ آنچه در حال رخ دادن است چیزی جز نسل کشی مردم این کشور اعم از مسلمان و غیر مسلمان و فاجعه انسانی نیست و متاسفانه نهادهای مسئول علی رغم ادعاهای حقوق بشری خود، اقدام درخوری انجام نداده‌اند.

باید اشاره کرد که کشورهای مستکبر و زورگویان جهانی به خصوص فرانسه، پس از استقلال این کشور در سال 1960 از فرانسه بارها موجبات ناامنی و بحران های مختلفی را در این کشور به اشکال مختلف رقم زده اند. این اتفاقات و مداخله ها در یکساله اخیر به اوج خود رسیده است، چه در برکناری دولت فرانسوا بوزیزه به دلیل رویکردهای استقلال طلبانه اش و چه پس از آن در به راه انداختن درگیری و کشتار بین گروه های مختلف مردم از جمله مسلمانان و مسیحیان این کشور؛ که این کار را هم به روش های مختلف و به خصوص در اوایل با حمایت‌های گوناگون از گروه های سلفی تندرو و بعضا وابسته به القاعده و پس از آن در خلع سلاح یکطرفه و بازگذاشتن دست گروه های تندرو مسیحی آنتی‌بالاکا.

نتیجه این اتفاقات چیزی جز فراهم آمدن بیشتر بستری برای نفوذ و مداخله نیروهای بیگانه بخصوص فرانسه نشده است. به همین دلیل شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی لازم میداند نکاتی را اشاره کند:

1- درگیری میان مسلمانان و مسیحیان به بهانه های غیر واقعی نه تنها از جانب دین اسلام بلکه از جانب همه ی ادیان الهی امری مذموم است و گروه‌هایی که سردمدار این درگیری ها می باشند چه مسلمان و چه مسیحی اگر با توجیهی دینی دست به کشتار زنان، کودکان و خانواده های بیگناه می زنند کاری به جز هموار کردن بستر تسلط نیروهای بیگانه بر کشور خود و ثروت های طبیعی خود را انجام نداده اند.

2- حضور نیروهای فرانسوی در آفریقای مرکزی در طول دوره ی درگیری به بیان همه نهادهای ناظر بین المللی نتوانسته است از تعداد کشته شدگان و قربانیان این حادثه بکاهد و بنابر گزارش های سازمان های مسئول، در مواقعی حضور جانبدارانه ی نیروهای فرانسوی در درگیری های داخلی این کشور بر آتش اختلافات و تعداد قربانیان و آوارگان افزوده است، در همین راستا شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی این اقدامات فرانسه را محکوم می‌کند و به آنها گوشزد می‌کند که دوران چپاول ملت‌ها به بهانه‌ی آباد سازی و ایجاد امنیت به پایان رسیده است.

3- در پایان شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با محکوم کردن این وقایع، نسبت به کشتار مردم بیگناه و محروم آفریقای مرکزی به همه‌ی نهادهای انسانی مسئول و همچنین دولت‌ها علی الخصوص دولت محترم جمهوری اسلامی ایران اعلام هشدار می نماید و خواستار اقدام جدی برای جلوگیری از این نسل کشی و فاجعه انسانی است.»

انتهای پیام

کد N170309