امیرعبداللهیان: موج دوم بیداری اسلامی با نگاه به احیای تمدن غنی اسلام در جریان است

بیداری اسلامی

تهران – ایرنا - معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه موج نخست بیداری اسلامی را مقوله «اسلام خواهی» دانست و گفت: امروز با وجود تداوم نبرد اراده ها، شاهد موج دوم بیداری اسلامی هستیم که با نگاه بلند به سمت احیای تمدن غنی اسلامی جریان دارد.

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در گفت و گویی اظهار داشت: تحولات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا ریشه در اسلام خواهی دارد که ریشه و آغازگر این تحولات را باید انقلاب اسلامی دانست.

وی افزود: امروز پدیده بیداری اسلامی حقیقت انکارناپذیری است که حتی تجمیع امکانات مالی، سیاسی، فرهنگی و رسانه ای تمام قدرت ها در کندکردن روند بیداری اسلامی تاثیری نداشته بلکه این تحولات هر روز پررنگ تر شده و ظهور قوی فرهنگ و هویت بیداری اسلامی را به همراه دارد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: موج نخست، اسلام خواهی بود اما امروز با وجود تداوم نبرد اراده ها شاهد موج دوم بیداری اسلامی هستیم که با نگاه بلند به سمت احیای تمدن غنی اسلامی جریان دارد.

امیرعبداللهیان گفت: اصول و ارزش های اسلامی و انسانی و ظرفیت های عام و فراگیر انقلاب اسلامی را باید در تحولات منطقه و بیداری اسلامی مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به عبارت هندسه جدید جهانی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اصول عام که انقلاب اسلامی بر مبنای آن بنا شده را باید در طراحی هندسه جهانی به کار برد و پس از انقلاب اسلامی ما شاهد تحولات و بیداری ها در جهان اسلام هستیم که مجموع اینها نشان از یک هندسه جدید جهانی دارد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر وحدت جهان اسلام در تحولات منطقه و تحول هندسه قدرت جهانی گفت: برای استفاده از ظرفیت جهان اسلام در هندسه جهانی لاجرم باید نقاط مورد اتفاق و مشترک را استخراج و در طراحی به کار برد تا مانع از نقش آفرینی تخریبی جریانات افراطی و تفکیری در جهان اسلام شود.

امیرعبداللهیان گفت: برای تاثیرگذاری و ایفای نقش در هندسه قدرت جهانی باید بر اصولی تکیه کرد که زمینه برداشت طایفه ای و مذهبی فراهم نشود.

سیام**1723 ** 1418
کد N170177