دیدار بروجردی با مسوول امور بین‌الملل حزب کمونیست کوبا

خوزه رامون بالاگر، عضو کمیته مرکزی و مسوول امور بین‌الملل حزب کمونیست کوبا، در دیداری با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در محل حزب کمونیست کوبا انجام شد، راه‌های تقویت روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاستگذاری و چگونگی تقابل با توطئه های امپریالیسم و استکبار را در زمینه‌های دوجانبه و بین‌المللی را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بالاگر که به عنوان یکی از سیاستگذاران انقلابی کوبا از ابتدای انقلاب این کشور در موقعیت‌های مختلف به ویژه بخش‌های علمی و بهداشت و درمان و تنظیم روابط سیاست خارجی این کشور انجام وظیفه کرده است، راز پایداری و پیشرفت کوبا را تحریم پنجاه و پنج ساله از سوی آمریکا، در مقاومت و اتکا به اصول انقلاب و مردمی کردن سیاست‌های مختلف دولت برشمرد.

او تحلیلی از اوضاع منطقه آمریکای لاتین و چگونگی کاهش قدرت نفوذ و هژمونی آمریکا بر جریانات اصلاح طلب و استقلال طلب در این منطقه از جهان ارائه کرد.

بروجردی نیز با ارائه تصویری از قبل و بعد از انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی، هسته‌ای و مهم‌تر از همه اعتماد به نفس ملی ایجاد شده در دوران پس از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، لزوم ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های علمی، اقتصادی و فن‌آوری‌های نوین را جهت رسیدن به استقلال واقعی و شکستن انحصار حاکم در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

بروجردی هم‌چنین تحلیلی از اوضاع جاری در منطقه خاورمیانه با تمرکز بر سوریه و شکست سرمایه‌گذاری آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌یی آن برای از پای در آوردن محور مقاومت برای طرف کوبایی ارائه کرد.

در این دیدار جمعی ازاعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در هاوانا و تنی چند از اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N170156