خانم نماینده! در برابر دخالت آن افراد در امور داخلی کشورمان چه گفتید؟

سایت تابناک در واکنش به اظهارات لاله افتخاری که گفته بود" برخی افراد در کشورهای اسلامی از انتصابات دولت یازدهم نگرانند" نوشت:

در  سالهای اخیر، سخنرانی بعضی فعالان سیاسی حاوی ادعای نگرانی عده‌ای دلسوز ایران در خارج از مرزها از تحولات داخلی ایران بوده است. اگر چه ابراز نگرانی از اختلاف داخلی در ایران را می‌توان ناشی از دلسوزی دانست و حتی آن را شایسته احترام دانست ولی سخنان یکی از نمایندگان مجلس که در روزهای اخیر در روزنامه‌ها نقل شده، نشان می‌دهد که این اظهارات مداخله‌آمیز درباره ایران از مرحله دلسوزی گذشته و به روشنی به مداخله در امور داخلی ایران رسیده است.

این نماینده مجلس مدعی شده که در ملاقات با برخی افراد در کشورهای اسلامی آنها از بازگشت برخی افراد به سمت‌های اجرایی ابراز نگرانی کرده‌اند.

همان‌گونه که اشاره شد، تعیین و انتخاب نظام سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و تدوین سیاست و روابط خارجی از بدیهیات حقوق مردم یک کشور است و به طریق اولی انتخاب مسئولان و مقامات یک کشور، امری است که مداخله و اظهارنظر خارجی در مورد آن با هیچ مبنایی قابل توجیه نیست.

ممکن است که مسئولان دولتی در عزل و نصب‌های خود مرتکب بعضی بی‌قانونی‌ها و یا در نظر نگرفتن بعضی مصلحت‌ها شده باشند ولی عزل و نصب مقامات اجرایی با هیچ مبنایی نمی‌تواند موضوع مداخله بیگانگان باشد و در این موضوع تفاوتی میان اوبامای آمریکایی و بعضی مدعیان دلسوزی در کشورهای اسلامی وجود ندارد.

سخن‌هایی از این دست که خانم نماینده احتمالا برای تاثیرگذاری بر مسائل سیاسی داخلی ایران آن را نقل کرده است، بیش از این که جای افتخار داشته باشد، این سوال را پیش می‌آورد که آیا شنوندگان این مداخلات خارجی به آن چه واکنشی نشان داده و چه دفاعی از استقلال سیاسی کشور کرده‌اند.

کد N170023