با پیشنهاد توکلی و برای بررسی بیشتر؛

بند مربوط به اصلاح مالیات‌های مستقیم به کمیسیون اقتصادی رفت

مجلس,مجلس شورای اسلامی,توکلی

برای اینکه این موضوع با تامل و بررسی بیشتری مطرح شود و همچنین به دلیل اهمیت موضوع ضروری است که این موضوع در کمسیون اقتصادی مورد مطالعه قرار گیرد.

پیشنهاد ارجاع بند 17 لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم به کمسیون اقتصادی با 147 موافق 29 رای مخالف و 2 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به مواد 153 و155 آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: بر اساس ماده 153 آئین نامه داخلی مجلس اگر مواردی به یک مصوبه در گزارش کمیسیون اضافه شد، باید مستقیماً انجام شود.

نماینده مردم تهران در ادامه این مطلب افزود: در بند 17 لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم که مورد بحث ماست و بند بسیار مهمی هم است، اگر مالیات زیاد شود، موجب افزایش قیمت ساخت و ساز و در نتیجه قیمت تمام شده مسکن و همچنین افزایش اجاره‌ها و فشار بیشتر بر مردم می‌شود و لذا خواهش من این است که که این بند مجدداً به کمسیون باز گردد و اصلاحات لازم بر روی آن صورت گیرد تا 50 درصد از جوانانی که می‌خواهند ازدواج کنند، بتوانند خانه اجاره کنند.

حجت السلام ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن موافقت با پیشنهاد توکلی نماینده مردم تهران گفت: برای اینکه این موضوع با تامل و بررسی بیشتری مطرح شود و همچنین به دلیل اهمیت موضوع ضروری است که این موضوع در کمسیون اقتصادی مورد مطالعه قرار گیرد.

در نهایت پیشنهاد ارجاع بند مذکور به کمسیون اقتصادی با 147 موافق 29 رای مخالف و 2 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

کد N169969