رند پل برگزیده جمهوری‌خواهان محافظه‌کار برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

سناتور آمریکایی رند پل از ایالت کنتاکی برای دومین سال متوالی توانست رای فعالان جمهوری‌خواه محافظه‌کار را برای انتخاب به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری این حزب به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، رند پل، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا است توانست در نظرسنجی سالانه کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران آمریکا در خصوص کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 31 درصد آراء را به دست آورد.

نزدیک‌ترین رقیب وی در این رای‌گیری سناتور تد کروز از ایالت تگزاس با 11 درصد رای بود و در مقام سوم نیز بن کارسون که متخصص جراح اعصاب است که 11 درصد رای به دست آورد.

این نظرسنجی در پایان یک کنفرانس سه روزه محافظه‌کاران آمریکا موسوم به کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران که عمدتا میزبان فعالان جوان این گرایش سیاسی است برگزار شد.

رند پل یکی از چهار کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه بود که روز جمعه در این کنفرانس سالانه سخنرانی کرد.

دیگر کاندیداها عبارت بودند از ریک پری، فرماندار تگزاس، مایک هوکابی، فرماندار سابق آرکانزاس و ریک سانتوروم سناتور سابق ایالت پنسیلوانیا.

رند پل در اظهاراتش باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم کرد به اینکه آزادی‌های شخصی مردم آمریکا را برنامه‌هایی نظیر برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی نادیده گرفته است. وی از حاضران خواست تا به دنبال زمانی باشند که کاخ سفید بار دیگر در اشغال یک دوستدار آزادی باشد.

انتهای پیام

کد N169942