رییس دادگستری کرمان:

استقلال قاضی منافاتی با مشورت گرفتن ندارد

سیاسی

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید به اینکه استقلال قاضی منافاتی با مشورت و کمک گرفتن از دیگران ندارد، اظهار کرد: استقلال قاضی تشخیص و تصمیم‌گیری اوست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حجت الاسلام والمسلمین علی توکلی در جمع قضات جدیدالاستخدام استان کرمان، اظهار کرد: همه ما قاضی منصوب و ماذون هستیم و هیچ کدام قاضی جامع‌الشرایط که در فقه گفته شده نیستیم و باید در چهارچوب قانون و مقررات عمل کنیم.

وی عنوان کرد: قاضی باید ملتزم به احکام اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه منش و رفتار شما نشانگر شخصیت شماست، افزود: با توجه به اینکه قضات شخصیت شاخص دارند و تمام رفتار و کردارشان مورد توجه مسئولان و مردم نیز است.

توکلی با اشاره به اینکه هر کسی تقوا داشت، خدا راه برون رفت از مشکلات را برایش فراهم می‌سازد، گفت: کسی که اتکاء به تقوای الهی داشته باشد، دچار افسردگی و خستگی کار نمی‌شود و از انتقادات و ایرادات ناراحت نمی‌شود، این وعده خداست و باید در 30 سال خدمت سرلوحه کار شما قرار گیرد.

وی بیان کرد: در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب‌ها و ارزش‌هایی پیش روی شماست که ارتقای شغلی شما بستگی به مراقبت در برابر این آسیب‌ها، تهدیدات و ارزش‌ها دارد.

این مقام قضایی ادامه داد: همدلی و هماهنگی با مدیران و روسای حوزه‌های قضایی عامل اصلی رشد و پیشرفت دادیاران خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رفتار قاضی می‌تواند الگویی مناسب برای کارمندان و ارباب رجوع باشد و ضرورت دارد همیشه نظم اداری در کارهایتان حاکم باشد.

انتهای پیام

کد N169714