نماینده اصفهان:

ملت ایران پاسخ یاوه‌گویی آمریکا را خواهد داد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ملت ایران مثل همیشه پاسخ عملی خود را به یاوه‌گویی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در روز 22 بهمن دادند و این پیام را به آنان فهماندند که تا آخر ایستاده‌اند و خم به آبرو نمی‌آورند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نیر اخوان بی‌طرف طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر اشتون خاطر نشان کرد: امیدوارم وزارت خارجه این مفهوم را در تهران به خانم اشتون انعکاس دهند تحریم کارساز نبوده است و باید تسلیم ملت ایران اسلامی شود و خانم اشتون در نقاط مختلف ایران مشاهده خواهد کرد که تحریم وابستگی‌ها را کم کرده است.

وی افزود: همچنین وزارت خارجه باید روحیه استکبار ستیزی را همچون گذشته تقویت کند و پاسخ صریح و شفاف جمهوری اسلامی را نسبت به یاوه‌گویی‌های اسرائیل را بیان کند چون تنها در این میدان رزم با این روحیه است که می‌توان به مصاف دشمنان رفت و موفق شد زیرا آنان به دنبال براندازی نظام هستند و این آرزو را به گور خواهند برد.

نماینده مردم اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توجه به اقتصاد مقاومتی لازمه شرایط فعلی کشور است گفت: در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد پیشنهاد می‌کنم سه قوه راهکارهای عملی را بررسی نموده و به مردم گزارش دهند که تا چند درصد از تعابیر مقام معظم رهبری را عملیاتی کردند چون در سال‌های قبل اتفاق خاصی رخ نداد و فقط به حرف، سمینار و همایش بسنده شد. امیدوارم سه قوه و معاونت راهبری بودجه‌های خارج از شئون را به صفر رساند و ردیف‌های متمرکز را حذف کند. البته در جهت اقتصاد مقاومتی هنوز سفرهای داخل و خارج سه قوه ساماندهی نشده است و ادامه دارد و امیدوارم ارز ماموریتی مقامات داوطلبانه حذف گردد تا پیام عملی از سوی مسئولین به مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی ادامه داد: ما هنوز برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساختمان‌های دولتی عاجزیم پس چگونه می‌توانیم اقتصاد مقاومتی را در کشور جاری و ساری کنیم. در اقتصاد مقاومتی تولید باید محور باشد و آن هم در اساس علم و دانش و فن‌آوری‌های جدید و دولت نیز باید به آن توجه ویژه‌ای نماید و مصرف هم در خانوارها مدیریت گردد.

اخوان تاکید کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی نوعی اقتصاد مقاومتی است چرا که عدالت و توزیع عادلانه را مورد توجه قرار می‌دهد و شکاف طبقاتی را کمرنگ می‌کند. از همین بعد اهمیت مبارزه با مفاسد اقتصادی در جریان اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است.

وی در پایان ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا(س) تصریح کرد: حضرت زهرا(س) با شهادت خود مظلومیت معتقدین به اسلام ناب محمدی را بروز و ظهور داد و پیوند نسل جوان با این فرهنگ می‌تواند آنان را از آسیب‌پذیری و انحراف رهایی ببخشد.

انتهای پیام

کد N169597