۰

در دیدار محمدجواد ظریف و کاترین اشتون در تهران چه گذشت؟

  • ۲۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایرنا نوشت:

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: در مذاکرات دو جانبه با خانم کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بحث های قابل توجهی درباره روابط بین ایران و اتحادیه اروپا داشتیم.

کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از محورهای گفت و گو با محمد ظریف وزیر امور خارجه ایران را روابط دو جانبه ، موضوع هسته ای ایران و وضعیت اسفبار در سوریه عنوان کرد.

 مایکل مان سخنگوی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در تهران بسر می برد، گفت: ما برای رسیدن به توافق به سختی تلاش می کنیم.
سخنگوی کاترین اشتون این مطلب را امروز (شنبه) در حاشیه دیدار مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی ایران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر احتمال رسیدن طرفین به توافق در 6 ماه بیان کرد و گفت: در ابتدا به توافق موقت دست یافتیم و دستیابی به توافق جامع، ممکن است.
سخنگوی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: آنچه مهم است، این است که همه طرف ها از آن راضی باشند.
مایکل مان در پاسخ به سوالی درباره هدف از سفر خانم اشتون به تهران گفت: برای پرونده هسته ای به تهران نیامده ایم، این سفر به منظور مذاکرات هسته ای نیست اما حتما بحث پرونده هسته ای ایران میان آقای ظریف و خانم اشتون مورد بحث قرار می گیرد.
او در عین حال گفت: در مذاکرات (ایران و 1+5) پرونده هسته ای ایران را از همه جهات بررسی می کنیم.
سخنگوی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: این اولین سفر یک مقام عالیرتبه اروپایی طی چند سال اخیر به ایران است.
سخنگوی اشتون در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برخوردهای دوگانه آمریکا گفت: ما کار خود را انجام می دهیم و آنها نیز کار خود را انجام می دهند؛ ما تحت تاثیر آنها (آمریکایی ها) نیستیم.

 

23231

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.