فرمانده کل ارتش: استکبار می‌خواهد ملت ما از آرمان‌های خود دست بکشد

ارتش جمهوري اسلامي ايران,فرمانده كل ارتش,عقيدتي سياسي ارتش,سرلشكر صالحي

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قصد استکبار در این برهه این است که ایران را آرام کند تا ملت از آرمان‌های خود دست بردارد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قصد استکبار در این برهه این است که ایران را آرام کند تا ملت از آرمان‌های خود دست بردارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی در همایش سراسری روحانیون ارتش که صبح امروز در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس این سازمان برگزار شد، طی سخنانی به اهمیت موضوع دشمن‌شناسی پرداخت و اظهار کرد: دشمن می‌خواهد اثبات کند که من با شما مهربانم و برخی هم در داخل دانسته یا ندانسته در این راستا گام برمی‌دارند که البته موضع ما کاملاً روشن است. ما به دشمن اعتماد نداریم.

صالحی در ادامه با بیان اینکه "ما باید بدانیم دشمن، دشمن است و قابل اعتماد نیست"، خاطرنشان کرد: استکبار همواره با نقشه‌های راه پیش می‌رود و امروز قصدش از آرام جلوه دادن روابط این است که ملت دست از آرمان‌های انقلابی خود بردارد.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه "به هیچ‌وجه به دشمن اعتماد نداریم"، تصریح کرد: در این رابطه، هوشیارانه عمل خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم کلام فرمانده معظم کل قوا روی زمین بماند و بر این اساس، در زمینه آمادگی‌های نظامی، قائل به غفلت و راحت‌باش نیستیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری درباره نگرانی از مسائل فرهنگی، اظهار کرد: تلاش برای رفع نگرانی‌های فرهنگی موجود در جامعه وظیفه خطیر همه دستگاه‌هاست.

سرلشکر صالحی در این زمینه افزود: سیره ایثار و جهاد که جزو فرهنگ انقلاب اسلامی است، باید به مدار خودش بازگردد و جای خود را به چیز دیگری ندهد.

وی خطاب به روحانیون شرکت‌کننده در این همایش، گفت: شما در بستری هستید که در هماهنگی با فرماندهان می‌توانید در زمینه اخلاق رفتاری، حرکت عملی را انجام دهید. مطئمن باشید مادامی که فرماندهان، روحانیون و حفاظت اطلاعات دست در دست هم بدهند، ان‌شاءالله ما در مسیر هدایت و تعالی رو به جلو می رویم.

فرمانده کل ارتش در پایان، به ایام فاطمیه و تقارن آن با تعطیلات عید نوروز اشاره کرد و گفت: بستر مهم فرهنگی ما بستر فاطمی است و اگر بتوانیم قدرت هدایت معنوی را در آستانه شادی‌ها با آن فرهنگ متعالی جا بیندازیم تا به عنوان امری حاشیه‌ای قرار نگیرد، حرکتی بزرگ انجام داده‌ایم. در نتیجه اگر کسی می‌خواهد قدرت تعالی خود را نشان دهد، باید فرهنگ فاطمی را احیا کند.

انتهای پیام

کد N169412