بشیری:دوران ستیزه‌جویی با ملت‌های آزاده گذشته است

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه مردم با حضور در راهپیمایی 22 بهمن بر حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای تاکید کردند گفت که دولتمردان آمریکایی بدانند که دوران بازیگری و ستیزه ‌جویی با ملت‌های آزاده گذشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فرهاد بشیری در نطق میان دستور امروز(یکشنبه) خود با تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: پیامبر اکرم در مورد شخصیت حضرت فاطمه (س) می‌فرمایند که نور دخترم فاطمه از نور خداست و دخترم فاطمه برتر از آسمان‌ها و زمین است. بنابراین می‌توان گفت که شناخت فاطمه یعنی شناخت پیامبر و امیرالمومنین و یازده فرزند صالح و تمامی ارزش‌های الهی است.

وی با تاکید بر اینکه اندیشه و بصیرت فاطمی در متن زمان جاری است گفت: امروز در غوغای تهاجمات نرم ضد بشری جبهه استکبار بیش از هر زمانی به این بصیرت نیازمندیم تا فریب شیطان بزرگ را نخوریم و سبک سرانه آن ستمکاری را بزک نکنیم که سرفصل سیاه ظلم و جنایات بشریت متحیر ساخته و با وجود روحیه روسیاهی آشکارش ملت آزاده ما را به نقض حقوق بشر متهم می‌سازد.

نماینده مردم پاکدشت با بیان اینکه دخت پیامبر اسلام به ما درس استقامت و پایداری داده است گفت: دانش آموختگان فاطمی در برابر دشمن تزلزلی به خود راه ندادند چنانچه حضور بی‌نظیر در راهپیمایی 22 بهمن امسال و شعارهای صریح و آشکارشان فریاد فاطمی ملت بصیر ماست که به رخ جهانیان کشانده شد و به جبهه استکبار فهماند که این ملت از حقوق مسلم خود از جمله حق استفاده از فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای و غنی سازی کوتاه نمی‌آید.

بشیری در ادامه خطاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: تیم مذاکره‌کننده باید در مذاکرات با 1+5 این خواست و مطالبه را نمایندگی کنند و بازتاب دهنده صدای رسای عزتمندی بیشتر ملت حق طلب کشورمان باشند.تیم مذاکره‌کننده باید در مقابل دشمن موضع‌گیری جدی داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به تحولات خاورمیانه اظهار کرد: ملت ما در موضوع خاورمیانه با تاسی از امام راحل و خلف صالح او اسرائیل را غده سرطانی دانسته و بر محو آن رژیم اشغالگر اصرار دارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: در موضوع سوریه اعتقاد داریم که حمایت‌های آمریکا، غرب و پادوهای منطقه‌ آنها از تروریست‌ها این کشور را گرفتار بحران کرده است تا با فروپاشی یکی از محورهای مقاومت، به رژیم صهیونیستی در واپسین ایام حیات خود فضای تنفس بیشتری دهد که البته این خیال را به گور خواهند برد.

بشیری به موضوع هسته‌ای ایران اشاره و اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی در موضوع هسته‌ای و بین‌المللی باید بدانند که دوران بازیگری و ستیزه ‌جویی با ملت‌های آزاده گذشته است.

وی به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب با ابلاغ این سیاست‌ها ضمن مایوس سازی دشمن بستر شکوفایی کشور را پیش روی مسئولان کشور گشودند.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: انتظار عموم ملت از قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که این فرمان را نه در حرف و شعار بلکه در مقام عمل بدون فوت وقت و متناسب با وظایف ذاتی و در چارچوب‌های ترسیمی عملیاتی و اجرایی کنند چرا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.

بشیری همچنین گفت: نباید شیطنت‌های فتنه‌گران را خاتمه یافته تلقی کنیم. آنها هر کجا که باشند دسیسه می‌کنند، اگر در رسانه باشند امامت، احکام مسلم دین و منافع ملی را مورد هجمه قرار می‌دادند و در ساز بد صدای تفرق و تشتت بین خانواده امت اسلامی می‌دمند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: اگر فتنه‌گران در مصادر امور اجرایی نفوذ کنند که متاسفانه بعضا نفوذ کرده‌اند، کالبد اجرایی را دستخوش سستی،‌انحراف و فساد می‌کنند. از این رو انتظار می‌رود از دولتی که با شعار تدبیر و امید و اعتدال و پرهیز از افراطی‌گری بر سر کار آمده است و زیر تابلوی راست گفتاری و درست کرداری خود را فراجناحی خوانده و می‌خواند، مسئولیت را به افراطیون غرب‌زده واگذار نکنند.

وی اضافه کرد: این افراطیون غرب‌زده با اصل نظام اسلامی ناسازگاری دارند و آنها با شعارهای سر داده دولت هماهنگی ندارند. آنها به دلیل بی‌اعتقادی به دولت اسلامی مانعی برای تحقق وعده‌ای امیدبخش دولت خدمتگزار خواهند بود. انتظار می‌رود که دولت براساس سوگند به قرآن و در مقابل نمایندگان از دادن پست‌هایی به کسانی که با جمهوریت و اسلامیت نظام ستیزه کرده‌اند، اجتناب کند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش از تشریف‌فرمایی آیت‌الله مکارم شیرازی در پاکدشت برای افتتاح ساختمان جدید حوزه عملیه امام جعفر صادق(ع) قدردانی کرد و با یادآوری بازدید رئیس و اعضای کمیسیون صنایع از صنایع پاکدشت خواستار اقدامات جدی برای رفع مشکلات مطروحه با حضور مسئولان مربوطه شد.

بشیری همچنین از وزیر نیرو و مجموع همکارانش در امور آب استان تهران به دلیل کلنگ‌زنی خط انتقال آب برای مصارف کشاورزی، ‌مردم منطقه شهرستان‌های پاکدشت، ورامین، پیشوا و قرچک قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که کشاورزان با استفاده از این خط انتقال آب بهره‌های لازم را ببرند.

وی پروژه‌های مسکن مهر را اقدام شایسته‌ای برای خانه‌دار شدن مردم کشور به ویژه جوانان دانست و از وزیر راه و شهرسازی کشور خواست که دستورات لازم را برای تکمیل سایر پروژه‌ها و بخش‌های باقیمانده به ویژه تکمیل مدارس و کلانتری در مسکن امام رضا پاکدشت را صادر کند.

نماینده مردم پاکدشت همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواستار تکمیل کمربندی پاکدشت، محور بابایی به پاکدشت و متروی تهران پاکدشت شریف آباد اقدامات جدی را انجام دهد.

انتهای پیام

کد N169345