بشار اسد:| 151975

چالش‌های پس از بحران از چالش‌های حین بحران خطرناك‌تر است

سیاسی

چالش‌های پس از بحران سوریه از چالش‌های حین بحران خطرناك‌تر است و خطرناك‌ترین این چالش‌ها «تندروی و وجود مزدوران» در سوریه است.

«بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه تاكید كرد كه چالش‌های پس از بحران سوریه از چالش‌های حین بحران خطرناك‌تر است.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، اسد در دیدار با رهبران حزب حاكم «بعث» در دمشق به مناسبت پنجاه و یكمین سالروز انقلاب هشتم مارس، بر حفظ افكار ملی و اسلام درست برای مصونیت هویت ملی و رویارویی با تلاش‌ها برای كاشتن افكار تندور در جامعه تاكید كرد.

وی افزود كه جامعه سوریه امروز جامعه‌ای است كه دیدگاه‌هایش نسبت به پیش از بحران و توطئه علیه این كشور روشن‌تر و واضح‌تر شده است.

اسد تصریح كرد كه بحران باعث شده است بسیاری از مردم دیدگاه سیاسی پیدا كرده و به مباحث سیاسی نیز روی بیاورند.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت كه اقدام‌های حامیان تروریسم برای تبدیل سوریه به كشوری ضعیف همچنان ادامه دارد.

وی تاكید كرد كه همزمان و به موازات پیشبرد آشتی در سوریه، در هم كوبیدن تروریسم نیز ادامه پیدا می‌كند.

اسد در ادامه گفت كه چالش‌های پس از بحران سوریه از چالش‌های حین بحران خطرناك‌تر است و خطرناك‌ترین این چالش‌ها «تندروی و وجود مزدوران» در سوریه است.

وی عنوان كرد كه در مرحله آینده باید ابزارهای لازم برای گفت‌وگو و مبارزه با فساد و تقویت فكر قومی و نیز ادامه تلاش برای حل مشكلات معیشتی مردم فراهم شود.

وی تصریح كرد كه مسائل معیشتی برای مردم اكنون مهم‌تر از همه چیز است.

رئیس‌جمهوری سوریه به مساله بازسازی و به ویژه بازسازی مناطق روستایی اشاره كرد و گفت كه بازسازی مناطق مختلف و به ویژه مناطق روستایی یكی از چالش‌های مهم پس از بحران است و خود این فرانید می‌تواند موقعیتی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های كاری ایجاد كند.

وی در این دیدار بر تقویت روابط با كشورهای دوست همانند ایران، روسیه و چین تاكید كرد.

کد N169282