کریمه تا پایان مارس به روسیه می پیوندد

کریمه, ولادیمیر کنستانتینوف

"کریمه تا پایان مارس، بخشی از فدراسیون روسیه خواهد شد"، این وعده ای بود که رئیس پارلمان کریمه به طرفداران پیوستن این منطقه به فدراسیون روسیه داد، مسکو پیشتر اقدامات رسمی را برای الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه انجام داده است.

به گزارش آفتاب به نقل از  شبکه خبر، «ولادیمیر کنستانتینوف » رئیس پارلمان کریمه گفت: «روند انتقال و تغییر ساختار جدید قانونی این منطقه به اتمام رسیده است اما تصور می کنیم همه کارهای مربوطه در ماه مارس به پایان برسد.»

مقامات کریمه این هفته اعلام کردند با برگزاری همه پرسی در تاریخ 16 مارس درباره اینکه آیا این منطقه اوکراین به فدراسیون روسیه ملحق شود یا خیر رأی گیری خواهند کرد.

کنستانتینوف به آموزگاران، پزشکان، سربازان، افسران پلیس و سایر کارکنان دولت منطقه کریمه قول داد با پیوستن به روسیه، سطح درآمد آنها به میزان چهار برابر افزایش خواهد یافت.

مسکو پیشتر اقدامات رسمی را برای الحاق شبه جزیره کریمه در سواحل آب های دریای سیاه اوکراین به روسیه انجام داده است.

کریمه تا پایان مارس به روسیه می پیوندد

دولت جدید اوکراین و جامعه بین الملل این همه پرسی را محکوم کرده و آن را غیرقانونی اعلام کرده اند.

پارلمان اوکراین ۲۳ فوریه یانوکوویچ را برکنار و الکساندر تورچینوف، رئیس تازه ‌منتخب پارلمان را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور منصوب کرد.

برکناری رئیس جمهور سابق اوکراین پس از هفته‌ها ناآرامی در این کشور انجام شد؛ اوکراین از نوامبر ۲۰۱۳ میلادی، پس از امتناع ویکتور یانوکوویچ از امضای «توافق‌نامه‌ی شراکت» با اتحادیه‌ اروپا، که در راستای روابط نزدیک‌تر با روسیه صورت گرفت، با بحران و ناآرامی مواجه است.

دولت محلی منطقه راهبردی کریمه‌ اوکراین برگزاری همه‌پرسی در تاریخ ۱۶ مارس برای تصمیم‌گیری درباره الحاق به روسیه را خواستار شد، این در حالی است که پارلمان روسیه برای استفاده از نیروی نظامی «به منظور محافظت از منافع روسیه در کریمه» به رئیس جمهور این کشور چراغ سبز نشان داده است.
کد N169084