سلیمانی:

کشور نیازمند 70 هزار مسجد جدید است ‌

سیاسی

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید 2600 کانون فرهنگی جدید در مساجد کشور ایجاد شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه باید 2600 کانون فرهنگی جدید در مساجد کشور ایجاد شود.

حجت‌الاسلام حمیدرضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: کشور نیازمند 70 هزار مسجد جدید است.

وی بیان کرد: سال آینده 60 درصد بودجه کانون‌های فرهنگی مساجد کشور به مساجد روستاها اختصاص پیدا می‌کند.

مشاور وزیر ارشاد در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار نشریات تجربی در کشور فعال هستند که مطابق با مذاکراتی که با دفتر مطبوعات وزارتخانه انجام شده، آئین‌نامه ساماندهی و نظارت و صدور مجوز نشریات تجربی به مساجد آماده شده است.

سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 11 هزار کتابخانه در سطح مساجد کشور فعال است. از این تعداد 5200 کتابخانه مخزن‌دار است و پنج هزار باب آن نیز در شبستان مساجد قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه عدالت فرهنگی رویکرد وزارت ارشاد در خصوص برنامه‌های پیش روی است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: یکی از اهداف این وزارتخانه توسعه فضای مجازی در همه نقاط کشور است و بزودی اینترنت پاک به همه مساجد کشور می‌رسد.

سلیمانی افزود: طی سال‌های اخیر 512 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

وی گفت: راه‌اندازی 170 مرکز فرهنگی دیجیتال، هفت هزار مرکز مجری تفسیر روزانه قرآن، 1700 هسته پژوهشی و 631 باب کانون تخصصی در قالب 22 رشته در مساجد کشور و 130 کانون مصلی در مصلی‌های سطح کشور از جمله دستاوردهای این نهاد طی سال‌های اخیر است. کانون‌های فرهنگی مصلی وظیفه نیازسنجی و پاسخ به شبهات نسل جوان را بر عهده دارد.

انتهای پیام

کد N168973