ناظران اروپایی نتوانستند به کریمه وارد شوند

بیش از 50 ناظر سازمان امنیت و همکاری اروپا که درصدد ورود به شبه جزیره کریمه بودند، با شلیک تیرهوایی نتوانستند وارد این منطقه خودمختار شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، یک هیات غیر مسلح از سازمان امنیت و همکاری اروپا که قصد داشت وارد شبه جزیره خودمختار کریمه شود، به خاطر شلیک هوایی مردان مسلح در این منطقه مجبور به عقب نشینی شد. هیچ یک از افراد در این هیات زخمی نشدند. این سومین روز متوالی از حضور ناظران نظامی و غیر نظامی سازمان همکاری و امنیت اروپا در اوکراین است که موفق نشدند وارد این شبه جزیره شوند.

سخنگوی این سازمان گفت: هیات غیرنظامیان از سازمان امنیت و همکاری اروپا مجبور شد تا به "کرسون" شهری بندری در نزدیکی کریمه عقب نشینی کند تا تصمیمات بعدی را اتخاذ کند.

نیروهای روس هفته گذشته کنترل کریمه را به دست گرفتند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو حق انجام اقدامات نظامی در کریمه را برای حفاظت از مردم روس زبان و اتباع روس در این منطقه دارد.

هیات سازمان امنیت و همکاری اروپا به دعوت دولت اوکراین وارد این کشور شده اما مقام‌های حامی روسیه در شبه جزیره کریمه که روز پنجشنبه هفته گذشته برای پیوستن به روسیه رای ‌دادند، می‌گویند اجازه ورود این هیات را به کریمه نداده‌اند.

انتهای پیام

کد N168965