فعالیت فرقه‌های انحرافی البرز زیر ذره‌بین کمیسیون فرق استان

سیاسی

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیونی برای مقابله با فرق انحرافی و عرفان‌های نوظهور دراین استان خبر داد.

عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: کمیسیون فرق انحرافی در استان البرز از ماه‌ها قبل فعالیت خود را در راستای شناسایی و مقابله با فرقه‌ها وعرفان‌های نوظهورآغاز کرده و تاکنون در پیگیری اهداف خود توفیقات بسیاری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: گسستگی فرهنگی، مهاجرت پذیری بالا و رشد نامتناسب جمعیت در استان البرز باعث شده این استان به نسبت برخی از استان‌ها در زمینه فرق انحرافی با تهدید و خطرات جدی‌تری مواجه باشد.

اکبریان افزود: کمیسیون فرق انحرافی که متشکل از مسئولان و کارشناسان فرهنگی، امنیتی و سیاسی استان است در نظردارد با شناسایی روش‌ها و چگونگی فعالیت این فرق گام‌های مؤثری در راستای خنثی کردن فعالیت‌ها و روش‌های تبلیغاتی آنان بردارد و ریشه این فرق را در استان البرز بخشکاند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد آگاه سازی مردم به ویژه جوانان در خصوص اهداف و چگونگی فعالیت این فرق و هم‌چنین فراهم آوردن زمینه‌ای برای ایجاد هویت مستقل فرهنگی در میان البرزی‌ها می‌تواند مانعی جدی در مسیر رشد این فرق ایجاد کند.

اکبریان تأکید کرد: رهبران این فرق از ناآگاهی و ضعف شناختی افراد سوءاستفاده کرده و با قرار دادن آنها در چرخه آموزشی، اطلاعات نادرستی به آنان انتقال داده و به نوعی ذهن آنان را شستشو می‌دهند.

نماینده مردم کرج در مجلس ادامه داد: وظیفه همه مسئولان به خصوص مسئولان فرهنگی استان این است که با برگزاری برنامه‌های ویژه در خصوص شناساندن این فرقه‌ها به مردم، آنان را نسبت به حقیقت این فرق آشنا کنند تا کمتر شاهد جذب جوانان به سمت این گروه‌ها باشیم.

این مسئول گفت: بدون شک شناساندن اسلام ناب محمدی(ص) و آموزه‌های این دین کامل به مردم می‌تواند انگیزه و علاقه آنان را برای پیوستن به عرفان‌های نوظهور کاهش دهد و رهبران این فرق را از دستیابی به اهداف شوم‌شان ناامید سازد.

انتهای پیام

کد N168910