تاکید آیت‌الله علوی‌گرگانی بر تکریم ایام فاطمیه

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,حضرت فاطمه س

آیت‌الله علوی‌گرگانی در پیامی با تاکید بر حرمت ایام شهادت حضرت زهرا (س)توصیه کرد که مردم مراقب رفتار خود در ایام نوروز امسال بوده و بی‌توجهی به برپایی عزای فاطمه زهرا(س) نکنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در پیامی با تاکید بر حرمت ایام شهادت حضرت زهرا (س)توصیه کرد که مردم مراقب رفتار خود در ایام نوروز امسال بوده و بی‌توجهی به برپایی عزای فاطمه زهرا(س) نکنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام این مرجع تقلید بدین شرح است:

«قال رسول الله(فاطمة بضعة منی یوذینی ما آذاها)

آخرین روزهای سال 92 مصادف است با ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا (س) و ایام عید نوروز سال 93 هم مصادف با ایام فاطمیه دوم می‌باشد.

ایشان همان وجود نورانی هستند که هر گاه پدر او را می‌دیدند لبخند بر لبان مبارکشان نقش می‌بست و هرگاه او را محزون می‌دیدند غمناک می‌شدند. آن بانوی دو سرا امید شفاعت امت پدرشان پیامبر خدا (ص) هستند و همه عاشقان کوی الله باید از در خانه ایشان و پدر و شوهر و 11 فرزند پاکش به خدا برسند.

در این ایام یقیناً امام زمان (عج) عزادار شهادت مادرشان فاطمه زهرا (س) بوده و هر کس که ادعای تبعیت از مکتب و راه امام زمان (عج) را دارد نباید نسبت به این ایام بی‌حرمتی و بی‌توجهی داشته باشد.

اینجانب به همه شیعیان و مخلصین اهل‌بیت(ع) و ملت شریف ایران توصیه می‌نمایم که احترام این ایام را نگه داشته و مراقب رفتار خود در ایام نوروز امسال بوده و بی‌توجهی به برپایی عزای فاطمه زهرا(س) نکنند. مبادا که در ایام نوروز عملی انجام گیرد که موجب ناراحتی دل پیامبر مکرم اسلام و دختر پهلو شکسته ایشان شود.

توصیه اکید می‌کنم که در ایام فاطمیه دوم نسبت به برپایی عزای حضرت زهرا(س) به گونه‌ای رفتار شود که مراسم عزاداری امسال تحت الشعاع نوروز قرار نگیرد.

امید است در روز قیامت شفاعت آن بانوی دل شکسته و فرزند گرامی آن بانو امام زمان(عج) شامل حال همه عاشقان آن حضرت و شیعیان ایشان شود.»

انتهای پیام

کد N168871