دعوت رسمی از ائتلاف مخالفان سوریه برای شرکت در کنفرانس سران عرب

سوريه

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب مدعی شد که نظام دمشق شریک سیاسی مذاکرات ژنو2 نبود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی بوابة الاهرام، ائتلاف مخالفان سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در دیدار با نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در قاهره بر اهمیت نقش این اتحادیه در حمایت از مردم سوریه در مبارزه برای دستیابی به آزادی و ساختن آینده کشورشان تاکید کرد و مدعی شد که تجربه مذاکرات ژنو ثابت کرد نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه شریک سیاسی در این مذاکرات نبود.

در این بیانیه آمده است: احمد الجربا در جریان این دیدار نبیل العربی را در جریان آخرین تحولات سیاسی پس از پایان دور دوم مذاکرات ژنو2 قرار داد.

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه اظهار کرد: ائتلاف مخالفان با "شجاعت" به نشست ژنو رفت تا به راهکاری سیاسی و "عادلانه‌" برای حل بحران سوریه و پایان رنج‌های مردم دست یابد.

وی تصریح کرد: هیچ راهکار دیپلماتیکی برای تحقق این هدف وجود ندارد و از جمله این راهکارها سفر من به روسیه بود تا مسئولان روسی را قانع سازم که منفعت آنها در این است که در کنار مردم سوریه و نه در کنار نظام بایستند.

ائتلاف مخالفان سوریه همچنین اعلام کرد که نبیل العربی در دیدار با الجربا تاکید کرده اتحادیه عرب ائتلاف مخالفان سوریه را نماینده مردم سوریه می‌داند و این ائتلاف در نشست سران عرب در کویت که اواخر ماه جاری میلادی برگزار می شود مشارکت خواهد کرد.

در بیانیه ائتلاف مخالفان آمده است: العربی در این دیدار اعلام کرد که اتحادیه عرب به حمایت خود از مردم سوریه در این "بحران تاریخی" ادامه خواهد داد و ائتلاف مخالفان نماینده آرمان‌های مردم سوریه در محافل بین‌المللی است.

از سوی دیگر شبکه الجزیره به نقل از منابع آگاه در ائتلاف مخالفان سوریه گزارش داد که کویت رسما از ائتلاف مخالفان خواسته تا در نشست سران کویت در تاریخ 25 و 26 مارس جاری شرکت کنند.

همچنین به گفته منابع مذکور هیات مخالفان سوریه به ریاست احمد الجربا در این نشست شرکت خواهد کرد و هدف از سفر الجربا به قاهره بررسی این مساله بود.

انتهای پیام

کد N168868