اخبار امنیتی سوریه/

تسلط ارتش سوریه بر الزاره در غرب حمص/دفع یورش جبهه النصره به یرموک

آفریقا و خاورمیانه

تسلط ارتش سوریه بر منطقه الزاره در غرب حمص، درخواست تروریست ها از رژیم صهیونیستی برای مداخله بیشتر در سوریه،بازپس گیری منطقه الحصرجیه در حمص و دفع یورش جبهه النصره در یرموک از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، ارتش سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: واحدهایی از ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع ملی و مردمی به طور کامل صبح امروز بر منطقه الزاره و اطراف آن در حومه غربی حمص غلبه کردند.

در این بیانیه آمده است: پیروزی ارتش سوریه از این لحاظ اهمیت دارد که این منطقه از موقعیت جغرافیایی سوق الجیشی برخوردار است و یکی از گذرگاههای اصلی گروههای تروریستی که از اراضی لبنان برای ارتکاب جنایات وارد سوریه می شوند محسوب می شود.

ارتش سوریه بیان کرد: نیروهای مسلح به ماموریت ملی خود در نابودی تروریسم و ریشه کنی آن در همه مناطق ادامه می دهند و حافظ کشور و کرامت آن است.

از سوی دیگر منابع نظامی سوری اعلام کردند: سی فرد مسلح خود را در منطقه الزاره در حومه تلکلخ تسلیم نیروهای ارتش سوریه کرده اند.

این درحالی است که منابع سوری از کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریست ها در شهر شیخ نجار در شمال شرق حلب خبر دادند.

در حمص ارتش سوریه بر منطقه الحصرجیه در دو کیلومتری از الزاره در حومه تلکلخ مسلط شد.در این منطقه همچنین نیروهای ارتش سوریه دوازده تروریست را بازداشت کردند.

در مناطق السکری،بنی زید،بستان القصر و الجندول در حلب ارتش سوریه طی عملیاتی دهها نفر از تروریستها را به هلاکت رساند.

ارتش سوریه طی عملیاتی در حومه دمشق مراکز وابسته به گروه تروریستی جبهه النصره را در کوههای شرقی شهر الزبدانی نابود و تعدادی از سرکرده های گروه های مسلح از جمله عبدالرحمن محمد محرز و وسیم محمد النموس را به هلاکت رساند.

در مناطق الصالحیه،القوز در یبرود، ارتش سوریه ضمن هلاکت تعدادی از تروریست ها ادوات متعلق به آنها را منهدم کرد.

 در خیابان الثانویه در حلب حملات خمپاره ای گروههای مسلح سبب وارد شدن زیانهای مادی شد.در حمص نیز در اثر  حملات موشکی ترویستها چهار نفر زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع وابسته به جبهه مردمی فرماندهی کل در اردوگاه یرموک از بازپس گیری مناطقی که جبهه النصره به آنها در این اردوگاه یورش برده بود خبر دادند.

این درحالی است که کمال اللبوانی از مخالفان سوری ضمن ابراز خرسندی از حملات سابق رژیم صهیونیستی به مناطق سوریه از رژیم صهیونیستی خواست که اراضی بیشتری از سوریه را اشغال کند.