عراقچی: دستاورد مذاکرات هسته ای نتیجه تحمیل اراده ملت ایران بر 1+5 بود

دستاورد مذاکرات هسته ای

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و اموربین الملل وزیر امورخارجه با اشاره به روند مذاکرات هسته ای، گفت: آنچه بدست آمده تحمیل اراده ملت ایران بر 1+5 بعد از 10 سال مقاومت بود که این دستاورد رهبری ، ملت و نظام است که 10 سال فشارهای مختلف را تحمل کردند اما زیر بارحرف زور نرفتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید عباس عراقچی امروز (شنبه) در سی و پنجمین همایش افق رسانه که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهارداشت: اینکه مقامات آمریکایی می گویند تحریم ها باعث شد که ملت ایران پای میز مذاکره برود، ادعایی بیش نیست چرا که آن ها می دانند ما از موضع قوت وارد شدیم زیرا دستمان پر بود و به آنچه که خواستیم رسیدیم.

معاون حقوقی و اموربین الملل وزیر امورخارجه گفت: حرف اصلی این بود که ما نمی خواستیم زیر بار حرف زور برویم و دعوا، دعوای استقلال و عزت بود.

عراقچی افزود: ما زیر بار حتی دو روز تعلیق نرفتیم چرا که دعوا، دعوای سلطه پذیری و زیر بار زور نرفتن بود و ایستادیم تا استقلالمان خدشه دار نشود و هر هزینه ای در این مسیر ارزشمند است.

معاون حقوقی و اموربین الملل وزیر امورخارجه گفت: آمریکایی ها سعی می کنند این توافق نامه را به نفع خود تفسیر کنند اما حقیقت پیروزی ملت ایران است.

سیام(3)9254**1572
کد N168306