قانون انتخابات ریاست جمهوری مصر تصویب شد

انتخابات

تهران – ایرنا - رییس جمهوری موقت مصر روز شنبه در فرمانی، قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را صادر کرد که بر اساس بندی از آن، دادگاه ها حق ندارند به تصمیم های کمیسیون انتخابات خدشه ای وارد کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ˈعلی عوادˈ مشاور حقوقی عدلی منصور رییس جمهوری موقت مصر، خبر صدور قانون انتخابات را از تلویزیون دولتی این کشور اعلان کرد.

کمیسیون انتخابات باید تاریخ دقیق رای گیری را تعیین کند. انتظار می رود انتخابات در ماه آوریل (فروردین – اردیبهشت) برگزار شود.

بر اساس فرمان رییس جمهوری موقت، تصمیم های کمیسیون انتخابات، مصون از چالش های حقوقی و قضایی خواهد بود. دو دادگاه عالی مصر پیشاپیش با این تصمیم مخالفت کرده بودند.

بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که عبدالفتاح السیسی فرمانده نیروهای مسلح مصر در انتخابات آینده نامزد و احتمالا پیروز شود.

ˈالسیسیˈ روز سه شنبه گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه افسری مصر مدعی شد: در زمانی که مصریان می خواهند او نامزد شود، نمی تواند به مردم پشت کند.

همسر السیسی هفته پیش برای نخستین بار در یک مراسم رسمی وی را همراهی کرد.

بر اساس این گزارش، نهادهای حکومتی مصر به طور ظاهر از نامزدی فرمانده نیروهای مسلح این کشور پشتیبانی می کنند. پوسترهایی که السیسی را در کنار یک شیر نشان می دهد، بر در و دیوار بسیاری از شهرهای مصر چسبانده شده و ترانه هایی در تمجید از او از رادیو پخش می شود.

مترجمام**9163 **1010
کد N168232