برای نخستین بار

"مقدمه‌ای بر اسلام"به‌عنوان یک ماده درسی در سیرالئون تصویب شد

برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه‌های سیرالئون یک ماده درسی سه واحدی تحت عنوان "مقدمه‌ای بر اسلام" در آموزش عالی این کشور به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه‌های سیرالئون یک ماده درسی سه واحدی تحت عنوان " مقدمه‌ای بر اسلام " برای دانشجویان سال دوم دانشکده فلسفه و مطالعات ادیان الهی دانشگاه فورابه به تصویب رسید.

این ماده درسی ظرف نیم ترم اول سال تحصیلی جاری توسط رایزن فرهنگی ایران تدریس و از 18 دانشجوی ثبت نام شده و شرکت در کلاس‌ها امتحان به عمل آمد.

کلیاتی از اسلام و شرایع آن، اسلام جامع‌ترین و کامل‌ترین دین الهی، عقاید، خدا شناسی، راه‌های شناخت اسلام، نگاهی به قرآن مجید، شناخت پیامبر اکرم (ص)، جایگاه امامت در اسلام، عبادات اعم از نماز و احکام آن، روزه و اهمیت آن، حج و توسعه، زکات و خمس و مصارف آن‌ها، مسائل اجتماعی اسلام، خانه و خانواده از نگاه اسلام، جایگاه زن در اسلام با ارائه الگوی حضرت فاطمه (س)، اصول و فروع دین، درس‌هائی از نماز، اخلاق در اسلام، مسائل مالی و اقتصادی در اسلام، نگاهی به مذاهب اسلامی و ... از جمله عناوین درس "مقدمه‌ای بر اسلام" می‌باشند که ظرف نیم ترم اول سال جاری توسط رایزن فرهنگی ایران تدریس شد.

انتهای پیام

کد N168112