اعتصاب گسترده حقوقدان و وکلای انگلیسی

سیاسی

بیش از 1000 حقوقدان و وکیل در انگلیس در اعتراض به کاهش کمک هزینه‌های دادرسی در مقابل ساختمان پارلمان دست به اعتصاب سراسری زدند.

بیش از 1000 حقوقدان و وکیل در انگلیس در اعتراض به کاهش کمک هزینه‌های دادرسی در مقابل ساختمان پارلمان دست به اعتصاب سراسری زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سر ایوان لاورنس عضو سابق پارلمان انگلیس به معترضان گفت که از تصمیم دولت برای تخریب دستگاه قضایی کشور شرمنده است. هم اکنون هزازان پرونده قضایی در این کشور وجود دارد که به دلیل نبود کمک هزینه‌های قانونی برای متهمان به حالت تعلیق درآمده است.

به نوشته روزنامه گاردین، این متعرضان با در دست داشتن پلاکاردهایی برکناری وزیر دادگستری این کشور را خواستار شده و هشدار دادند که کاهش بودجه سالانه کمک هزینه‌های قانونی می‌تواند به کار حقوقدانان و وکلا صدمه وارد کرده و متهمان را از داشتن وکلای مجرب محروم کند و آنها نتوانند پرونده‌های خود را به چالش بکشند.

همچنین نرخ حق‌الوکاله وکلا و مشاوران حقوقی در انگلیس به طور میانگین به ترتیب 6 درصد و 17.5 درصد کاهش داشته است.

ایوان لارنس در ادامه سخنانش در برابر معترضان گفت که تاکنون شاهد چنین اعتراضی نبوده و از وجود چنین دولتی که سبب شده تا ما اینگونه رفتار کنیم شرمنده است.

رییس مجمع وکلای جنایی انگلیس در این باره گفت: اگر این کاهش کمک هزینه‌ها مورد رسیدگی قرار نگیرد دستگاه قضایی انگلیس که هم اکنون در جهان محترم شناخته می‌شود دچار آسیب شده و عموم مردم این کشور از این پس نباید انتظار داشته باشند که همانند گذشته عدالت واقعی اجرا شود.

انتهای پیام

کد N168104