‌وجود بیش از 17 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور

مساجد

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در حال حاضر 17 هزار و 470 پایگاه فرهنگی و هنری مساجد در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 780 کانون در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در حال حاضر 17 هزار و 470 پایگاه فرهنگی و هنری مساجد در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 780 کانون در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا سلیمانی در نشست خبری افزود: در حال حاضر در 11 هزار مسجد کشور نیز کتابخانه از سوی این نهاد راه اندازی شده است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در ادامه اظهار کرد: امروز در 130 مصلی کشور کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جهت پاسخ به سوالات شرعی جوانان و شبهات دینی راه اندازی شده است.

سلیمانی در ادامه افزود: همچنین جهت ارتقای راه اندازی کانون‌های مساجد در بیش از 83 دانشگاه کشور نیز این کانون‌ها راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: یکی از رویکردهای اصلی وزارت ارشاد برقراری عدالت فرهنگی است و بنا به این رویکرد سعی شده کانون‌های فرهنگی مساجد در سطح روستاها توسعه یابد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 22 میلیون نفر از جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند که جهت توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری برای این جمعیت باید برنامه ریزی گسترده انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: 8 هزار مسجد در روستاهای کشور تحت پوشش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هستند که از این تعداد 500 روستا مربوط به سیستان و بلوچستان است.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور افزود: 1700 هسته پژوهشی نیز در کشور شکل گرفته که این هسته‌ها جهت ارتقاء سطح علمی جوانان فعالیت می‌کنند.

سلیمانی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در سطح مساجد کشور نیز گفت: در حال حاضر 170 مرکز فرهنگی دیجیتال راه اندازی شده است که در این مراکز 1000 نرم افزار فرهنگی با موضوعات دینی و هنری برای گروه‌های سنی مختلف در نظر گرفته شده است.

وی همچنین به اجرای طرح تلاوت نور در سطح مساجد اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ قرانی در سطح جامعه به اجرا گذاشته شده که تاکنون 29 هزار مسجد کشور طرح قرآن خوانی را اجرا می‌کنند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: تجهیز و راه اندازی کتابخانه‌های مساجد نیز از دیگر برنامه‌های این نهاد است که هزینه بالغ بر 350 میلیون تومان برای توسعه کتابخانه‌های مساجد کشور اختصاص یافته است.

انتهای پیام

کد N168102