چورکین: روابط دیپلماتیک روسیه و اوکراین قطع نشده است

سیاسی

سفیر روسیه در سازمان ملل، اظهارات منتسب به خود مبنی بر اینکه مسکو و کی‌یف روابط دیپلماتیک‌ خود را قطع کرده‌اند، شایعه خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل با رد شایعات موجود گفت: من به صورت عمومی و نه در دیدارهای شورای امنیت سازمان ملل در خصوص روابط دیپلماتیک با اوکراین سخن نگفته‌ام.

وی گفت: من در پاسخ به پرسش یک خبرنگار مبنی بر عدم دیدار سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با همتای اوکراینی‌اش گفتم که ما مقامات فعلی اوکراین را قانونی نمی‌دانیم، پس در سطح سیاسی با آنها ارتباط برقرار نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه از این جملات او اشتباه برداشت شده است، عنوان کرد: مقامات اوکراینی در هیچ زمینه‌ای با ما مشارکت نمی‌کنند. متاسفانه ما با هیچ مقام اوکراینی در ارتباط نیستیم. اما ما از ارتباط با آنها منع نشده‌ایم.

علاوه بر چورکین، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسکو از تفسیر اشتباه رسانه‌های اوکراینی متعجب شده است. چنین اتهاماتی تحریک‌آمیز به نظر می‌رسند.

از سوی دیگر شبکه خبری اسکای نیوز عربی گزارش داد، لهستان کنسولگری خود در کریمه را به دلیل تنش‌هایی که نیروهای روسی مستقر در کریمه ایجاد کرده‌اند، تخلیه کرد.

انتهای پیام

کد N168048