آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 92؛

طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار بررسی شد

سیاست داخلی,مجمع تشخیص مصلحت نظام

آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری امروز تشکیل شد و طی آن، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام - از اعضای این مجمع قدردانی کرد.

آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری امروز تشکیل شد و طی آن، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام - از اعضای این مجمع قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه، دو موضوع اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت و در مورد آنها تصمیم‌گیری شد.

بر اساس این گزارش، طرح دو فوریتی اصلاح ماده «84» قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اولین موضوع اختلافی بود که در دستور کار قرار گرفت که پس از بحث و بررسی‌های اعضا، نظر کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد نظر قبلی مجمع مبنی بر عدم تغییر در ترکیب هیأت امنای صندوق توسعه ملی، مصوب برنامه پنجم توسعه کشور همچنان پابرجا باقی بماند.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملّی و اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز حضور داشتند، طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، به عنوان دومین موضوع اختلافی ارجاعی به مجمع تشخیص مصلحت نظام در دستور کار قرار گرفت و تصمیم‌گیری شد.

بر اساس مباحث مطرح شده توسط اعضا و پیشنهاد مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی، مقرر شد این طرح جهت بررسی جامع و کاملتر درباره بیمه بیکاری و ارائه لایحه جامع‌تر و رفع ابهامات شورای نگهبان و موانع اعتبارات مالی، مجدداً به مجلس شورای اسلامی عودت داده شود.

همچنین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه امروز، با تشکر از سعه صدر و حضور مؤثر کلیه اعضا در طول جلسات امسال و قدردانی از مشارکت فعال و مؤثر دولت در مباحث و موضوعات برای اعضا در سال آینده آرزوی توفیق و موفقیت بیشتر کرد.

همچنین در ابتدای جلسه امروز، علی‌اکبر ولایتی، گزارشی از آخرین تحولات سیاسی، نظامی منطقه بحرانی اوکراین را به اطلاع اعضا رساند.

کد N167801