مجمع تشخیص مصلحت طرح بیمه بیکاری را به مجلس بازگرداند/ گزارش ولایتی درباره اوضاع اوکراین

مجمع تشخیص مصلحت نظام

تهران - ایرنا - مجمع تشخیص مصلحت نظام در آخرین جلسه خود در سال جاری پس از بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار را به مجلس بازگرداند.

به گزارش ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری امروز (شنبه) تشکیل شد؛ در این جلسه، دو موضوع اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در دستور کار قرار گرفت و در مورد آنها تصمیم گیری شد.

طرح دو فوریتی اصلاح ماده (84) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، اولین موضوع اختلافی بود که در دستور کار قرار گرفت؛ که پس از بحث و بررسی های اعضا، نظر کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد نظر قبلی مجمع مبنی بر عدم تغییر در ترکیب هیأت امنای صندوق توسعه ملی، مصوب برنامه پنجم توسعه کشور همچنان پابرجا باقی بماند.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، معاون حقوقی رییس جمهوری، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، رییس هیأت عامل صندوق توسعه ملی و عضو حقوقدانان شورای نگهبان نیز حضور داشتند، طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، به عنوان دومین موضوع اختلافی ارجاعی به مجمع تشخیص مصلحت نظام در دستور کار قرار گرفت و تصمیم گیری شد.

بر اساس مباحث مطرح شده توسط اعضا و پیشنهاد مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی، مقرر شد این طرح جهت بررسی جامع و کاملتر در خصوص بیمه بیکاری و ارائه لایحه جامع تر و رفع ابهامات شورای نگهبان و موانع اعتبارات مالی، مجدداً به مجلس شورای اسلامی عودت داده شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه امروز، با تشکر از سعه صدر و حضور مؤثر تمام اعضا در طول جلسات امسال و قدردانی از مشارکت فعال و مؤثر دولت در مباحث و موضوعات برای اعضا در سال آینده آرزوی توفیق و موفقیت بیشتر کرد.

همچنین در ابتدای جلسه امروز، دکتر علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارشی از آخرین تحولات سیاسی و نظامی منطقه بحرانی اوکراین را به اطلاع اعضا رساند.

سیام**1058**1572
کد N167572