"اوباما آمریکا را در مسیر استبداد قرار داده است"

سیاسی

یک سناتور برجسته جمهوری‌خواه که ممکن است یکی از کاندیداهای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا باشد، هشدار داد که باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا، این کشور را در مسیر حکومت استبدادی قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، راند پل، سناتور برجسته جمهوری‌خواه و قانونگذار آزادی‌گرای آمریکا در جمع کمیته محافظه کارانی که بسیار محبوب است در خصوص اوباما اظهار داشت: یک رئیس‌جمهور بزرگ از ما در مقابل چشمان تیز (جاسوسی‌های) آژانس امنیت ملی آمریکا محافظت می‌کرد. یک رئیس‌جمهوری خوب می‌گفت که نه خود و نه قانون اساس چنین اقداماتی را تحمل نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه کاخ سفید در حال سوء استفاده از قدرت است، به اوباما هشدار داد که جمهوری‌خواهان در انتخابات با حزب دموکرات او مبارزه خواهند کرد.

پل در ادامه اظهار داشت: وقتی دستگاه اجرایی می‌تواند جنگ به راه اندازد، قانون را اصلاح کند یا بدون دادگاه افراد را حبس کند، پس دولت از قانون تبعیت نکرده و این تفاوتی با حکومت استبدادی ندارد.

این جمهوری‌خواه آمریکایی در میان محافظه‌کارهای ‌آمریکا از جمله حزب "تی پارتی"، اعتبار ویژه‌ای دارد.

وی سال گذشته در سنای آمریکا به مدت 13 ساعت علیه استفاده دولت از پهپادها و تهدید آنها نسبت به جان آمریکایی‌ها سخنرانی کرد.

انتهای پیام

کد N167263